Na torze (140) | Na drodze (96) | W garażu (94) | Wydarzenia (66) | Poza autem (34) | Testy aut (20) | Karting (16) | Testy (14) |

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI

Rejestrator CAR DVR HDMISprawiłem sobie kolejny rejestrator, który wszędzie gdzie się da informuje, że nagrywa w FullHD (1920x1080, 1080p) ale w rzeczywistości tego nie robi. Jest to dość popularna obudowa, i szukając rejestratora z pewnością traficie na taki model.

Rejestrator nie posiada żadnej unikalnej nazwy, czyli nazywa się po porstu "HD CAR DVR", przy czym menu podany jest numer: HD303-V0130.

Co do sedna, jest to rejestrator nagrywający w prawdziwej rozdzielczości 720p, wszystko ma co trzeba, jest to mój podstawowy rejestrator, wart jest swojej niewysokiej ceny, nagrywany obraz jest dobry, wystarczający, OK. Lepsze rejestratory, bo nagrywające prawdziwy obraz Full HD (1920x1080) są kilkukrotnie droższe.

Obiektyw kamerki samochodowejPrzeczytaj koniecznie mój wcześniejszy test rejestratorów trasy, gdzie opisywałem wiele różnych aspektów związanych z rejestratorami, ich zakupem, problemach z opisami (inne rozdzielczości na obudowach, inne w rzeczywistości). Opisywałem tam rejestrator Omega, który nagrywa taki sam obraz, choć różni się co do obudowy.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI obiektyw

Rejestrator kupiłem w sklepie internetowym ePathChina.com, zapłaciłem kartą, przesyłka wysłana została z Honk-Kongu, dotarła po niecałych 3 tygodniach. Rejestrator kosztował 27 dolarów, wysyłka 11 dolarów, w sumie prawie 150 zł.

Z ciekawostek, w ePatchChina.com zaopatruje się wielu sprzedawców z Allegro, tj. jeżeli kupujesz jakiś chiński gadżet i czas oczekiwania na aukcji jest podany 2-3 tygodnie to najpewniej właśnie sprzedawca kupi tutaj przedmiot, czasami od razu poda Twoje dane do wysyłki.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI

Parametry i jakość obrazu

Zaznaczam ponownie, ten rejestrator NIE nagrywa w FullHD (1920x1080, 1080p), mimo, że jest tak podpisywany na opakowaniu, w menu jest taka rozdzielczość do wyboru, na rejestratorze jest też taka naklejka.

Pod kątem jakości nagrywanego obrazu, jego parametrów to ten rejestrator jest tym samym co użytkowana przeze mnie Omega 720p.

Najlepszą rozdzielczością jest 720p, czyli 1280x720, i na szczęście jest to prawdziwe 720p. Nagranie ma 30 klatek na sekundę (30fps), format pliku AVI. Obraz jest "zakrzywiony" przez obiektyw z racji 120-stopniowego kąta widzenia.

Poniżej zdjęcie fałszywych rozdzielczości. Po wybraniu FHD 1920x1080 w rzeczywistości nagrywany będzie obraz w 1280x720. I analogicznie, wybierając HD 1280x720 otrzymamy obraz w 848x40 pikseli.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI rozdzielczości nagrania

Zobacz stop-klatkę nagrania HD CAR DVR 720p HDMI. Taki obraz widać po kliknięciu pauzy podczas oglądania nagrania na komputerze. Zwróć uwagę na zakrzywiony budynek po prawej (kąt widzenia obiektywu to 120 stopni). Też to, że nie da się odczytać rejestracji mijanego auta z widocznej odległości.

Poniżej przykładowe nagranie wykonane omawianym rejestratorem, przy czym jakość troszkę spadłą ze względu na ponowną kompresję podczas tworzenia tego materiału. Nie zapomnij ustawić najlepszej jakości filmiku...

Luki w zapisie

W testowanym rejestratorze nie występuje luka w zapisie pomiędzy kolejnymi plikami. Sprawdzałem zapis w dwóch opcjach [pliki 2-minutowe, karta pamięci SanDisk Extreme Class 10 16GB] oraz [pliki 10-minutowe, karta pamięci SanDisk Ultra Class 6 16 GB]. W pierwszym przypadku (szybszym), jak drugim (wolniejszym) nie wystąpiła żadna luka w zapisie. Luka też nie występuje w przypadku gdy mamy zapełnioną kartę i rejestrator musi jeszcze przy okazji usunąć stary plik aby zrobić miejsce dla nowego - tak to wynika z moich pierwszych obserwacji, na podanych wyżej kartach pamięci.

Poniżej nałożone na siebie "skrajne" klatki, tj. ostatnia z pliku oraz pierwsza z następnego. Nie widać żadnego przesunięcia obrazu. W przypadku większych bo 10-minutowych nagrań (10 minut to ok. 1 GB) na wolniejszą kartę Class 6 także nie było żadnej luki w nagraniu.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI luka zapisu 2 min SanDisk Extreme

Obudowa, wejścia, wyjścia

Rejestrator posiada wyjście mini-HDMI pozwalające na szybkie co do transferu i bezpośrednie podłączenie rejestratora do telewizora. Ale nie ma kabla w zestawie, nie mam też swojego, więc nie sprawdzałem jak to działa, czy nie zacina się obraz. Rejestrator można też podłączyć do telewizora przez "zwykły" kable AV, ten jest w zestawie.

Mozę te 1080p, tak usilnie zaznaczane na obudowie, znaczy tylko tyle, że obraz można obejrzeć na telewizorze obsługującym FullHD (1080p) poprzez kabel HDMI na całym ekranie, przy czym nie będzie to oczywiście prawdziwe FullHD ale po prostu rozciągnięty obraz z 720p (HD Ready, wg telewizorowej nomenklatury). Na opakowaniu jest w jednym miejscu podpis jako całość: HDMI 1080p.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI USB i HDMI

Oczywiście ma gniazdo USB 2.0, które służy do zasilania rejestratora za pomocą kabla podłączanego do zapalniczki samochodowej (w zestawie). Służy tez do podłączenia do komputera za pomocą zwykłego kabla USB (w zestawie).

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI TV OUT i wejście SD

Rejestrator obsługuje karty pamięci SD, które to przy większych pojemnościach nazywają się SDHC. Ma obsługiwać karty do maksymalnej pojemności 64 GB. Ja korzystam z karty 16 GB, na której mieści się prawie 3-godzinne nagranie. Ważne jest aby karta pamięci była szybka (Class 10, inna moja karta SanDisk ma Class 6) dzięki czemu obraz nie będzie się przycinał przy nagrywaniu.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI i karta SanDisk SDHC 16 GB

Rejestrator posiada wyjmowalną baterię BL-C4, stosowaną też w wielu różnorakich urządzeniach, łatwą do dokupienie w razie usterki. Bateria powinna bez problemu wytrzymać ponad godzinę, może i dwie, ciągłego nagrywania. Z racji możliwości wyjęcia baterii nie ma na obudowie przycisku RESET.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI pokrywa baterii

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI bateria BL-4c

Mocowanie rejestratora w aucie jest standardowe, czyli za pomocą uchwytu z przyssawką do szyby (w zestawie). A sam rejestrator do uchwytu wkręca się poprzez standardowy, fotograficzny gwint 1/4 cala, czyli możemy też go przymocować do wszelakich innych statywów, uchwytów, i korzystać z niego nie tylko w aucie (np. kask podczas jazdy gokartem, rowerem, itd.).

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI gwint i głośnik

Z jednej strony głośnik, z drugiej mikrofon.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI mikrofon

Rejestrator posiada obrotowy wyświetlacz, 2,4 cala, TFT, obracający się o 270 stopni, pozwalający na kilka ustawień, z których można by było kiedyś skorzystać. Ja korzystam z domyślnego, bez obracania, pewnie ta funkcja nigdy mi się nie przyda.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI wyświetlacz

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI skręcony wyświetlacz

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI wyświetlacz do przodu

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI wyświetlacz obrócony złożony

Funkcjonalności i konfiguracja

Rejestrator posiada wszystkie bardziej i mniej potrzebne funkcjonalności, oraz pozwala je konfigurować przez typowe menu, sterowane przyciskami przy wyświetlaczu. Posiada diody podczerwieni, można nim robić zdjęcia (też im ustawić rozdzielczość), można nagrywać sam dźwięk, nagrywać obraz ciągły albo w pętli (2, 5, 10 minut), czujnik ruchu, itd.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI konfiguracja przez menu

Obsługa i codzienne korzystanie z rejestratora jest proste. Sam się włącza i wyłącza przy zapłonie i jego braku w aucie. Oczywiście można samodzielnie nim sterować, wyłączać gdy jest podłączony do zapalniczki, robić pauzy w nagraniu, itd. - za pomocą dwóch podstawowych przycisków na obudowie, bez podnoszenia wyświetlacza.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI włącznik

HD303-V0130

HD303-V0130 to albo wersja tego rejestratora jako urządzenia, albo wersja samego oprogramowania w tym rejestratorze, które też może występować w innych obudowach.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI wersja oprogramowania

Opakowanie

Zaznaczam ponownie, ten rejestrator NIE nagrywa w FullHD (1920x1080, 1080p), mimo, że jest tak podpisywany na opakowaniu, w menu jest taka rozdzielczość do wyboru, na rejestratorze jest też taka naklejka.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI opakowanie 1

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI opakowanie 2

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI opakowanie 3

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI opakowanie 4

Dodano: 31 lipiec 2012

Rejestrator od środka

Zaglądanie do środka rejestratora miało na celu sprawdzenia w jaki sposób połączony jest obiektyw z resztą rejestratora, co dałoby odpowiedź na kolejne pytaniem, tj. czy da się dyskretnie przymocować sam mały obiektyw w jednym miejscu auta a resztę elementów, z obudową zamieścić np. w schowku.

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI ze zdjętą pokrywą

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI od środka

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI bez obiektywu

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI piny do obiektywu

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI wyciągnięty obiektyw

Rejestrator trasy HD CAR DVR 720p HDMI łącze obiektywu

Jak widać na zdjęciach obiektyw jest mocowany przez złącze 24-pin, nie jest na stałe przylutowany do płytki. Zatem powinien wystarczyć odpowiedni kabel przedłużający aby móc obiektyw "wyciągnąć" poza rejestrator i przymocować w dowolnym miejscu w aucie.

Przy czym po drodze może pojawić się problem dotyczący długości kabla. Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy wszystko dobrze będzie działało jeżeli między obiektywem a resztą urządzenia będzie kilka metrów kabla. Ostatnią kwestią jest mikrofon, ten jest przylutowany, a też należałby go wyciągnąć poza obudowę, bo w schowku zbyt wiele dźwięków nie zarejestruje.

Omega HD CAR DVR w REAL-u

Identyczny z wyglądu rejestrator, mający te same funkcje, te same złącza, taki sam opis na pudełku jest oferowany w REAL-u, za 199 zł, jako Omega HD CAR DVR. Zapewne ma jakieś drobne zmiany w oprogramowaniu, tj. dodany język polski w menu, pewnie nie podaje błędnie, że nagrywa w FullHD, tj. 1920x1080 (jak omawiany w tym materiale), czy ma jakieś jeszcze zmiany? czy działa identycznie? nie wiem, najprawdopodobniej jest to ten sam sprzęt.

Omega HD CAR DVR 720p na półce w REAL za 199 zł

Na opakowaniu nie ma informacji o łączu HDMI ale ono w tym rejestratorze występuje, tj. występuje na tym pokazywanym na ekspozycji. Ważne jest aby było to łącze HDMI, bo wskazuje na "kolejną" generację tego rejestratora w tej obudowie. Są inne rejestratory w takiej samej obudowie, ale bez łącza HDMI i wtedy zwykle nie nagrywają w 720p. Nie jest to oczywiście ścisłe powiązanie, ale z moich obserwacji wynika, że jeżeli jest łącze HDMI to dany rejestrator nagrywa co najmniej w prawdziwej rozdzielczości 720p.

Omega HD CAR DVR 720p opakowanie 1

Omega HD CAR DVR 720p opakowanie 4

Omega HD CAR DVR 720p opakowanie 2

Komentarze (192) skocz na koniec

c5tourer, 2012-07-24, 15:03
Hejka, czy ten rejestrator nagrywa filmy kilkuminutowe tak jak napisałeś *w pętli* i trzyma je do pełnego zapełnienie karty, a potem usuwa?
suli, 2012-07-24, 15:08
Czy jest na rynku jakis tani rejestrator, dzieki ktoremu na filmie bedize mozna rozczytac nr rej. pojazdow ?
, 2012-07-24, 15:09
@c5tourer, tak, i tak właśnie ma działać każdy normalnie działający rejestrator ;) po zapełnieniu karty usuwane są najstarsze nagrania...
, 2012-07-24, 15:18
@suli, aby swobodnie odczytywać rejestracje mijanych aut, zaparkowanych przy ulicy, itd.. rejestrator musi mieć rozdzielczość Full HD, czyli 1920x1080 (prawdziwe, nie oszukiwane ;) i takich rejestratorów tak tanich raczej nie ma, tj. są od 600 zł w gorę...

Omawiany w tym materiale rejestrator pozwala na odczytanie rejestracji jedynie z kilku metrów, czasami trochę lepiej, czasami gorzej.
suli, 2012-07-24, 15:26
@spalacz dalbys pare przykladow? bo wszyscy pisza na aukcjach ze idealny obraz.. a jak podaja przyklady do filmow to tak srednio.. zastanawiam sie coraz bardziej na hd go pro 2
, 2012-07-24, 15:31
No przecież jest w tekście przykład nagrania, na kanale na YouTube mam ze 100 nagrań rejestratorami w różnych warunkach... GoPro nie jest rejestratorem trasy...
suli, 2012-07-24, 15:45
Przykladow nazw produktow dobrych jako rejestrator :) ale dobra juz poszukam sam :)
, 2012-07-24, 15:49
@suli, ale skąd mam to wiedzieć? ;) mogę napisać o tych co sam mam, że są dobre, jak je sobie przetestuję, sprawdzę, zobaczę... te 600 zł to najtańsze rejestratory nagrywające w FullHD, taki obraz jest *najlepszy*, wyżej już nic nie ma i tyle mogę powiedzieć... konkretnej nazwy nie podam *w ciemno*...
c5tourer, 2012-07-24, 21:29
@Spalacz: A co jeśli będę chciał zostawić konkretne nagranie na karcie, to jest do tego jakiś przycisk czy cuś? :)
, 2012-07-24, 22:15
@c5tourer, tak, jest taka opcja *kluczyka* aby dany plik nie został usunięty, ale raz chciałem z tego skorzystać i jednak został usunięty... :/ nie korzystam z tego, lepiej sobie zgrać dany plik (albo przenieść go do innego katalogu na karcie, może też wystarczyć sama zmiana jego nazwy), ja zwykle mam dwie karty przy sobie, i jeżeli coś ciekawego mam nagrane to wiem, że jeszcze mam ponad dwie godziny jazdy zanim się nadpisze, wtedy ewentualnie zmieniam kartę...
KtosTam, 2012-07-26, 13:19
@Spalacz: WIELKIE dzięki za kolejny test, z punktu widzenia zwykłego uzytkownika, a nie handlarza zachwalającego same zalety, okraszony jak zwykle porządnej jakości zdjeciami. Tak na gorąco: przede wszystkim cieszy mnie zupełny brak przerw między sekwencjami :) Natomiast jeśli chodzi o rozdzielczość: wyglada mi to na typowy *chłyt makretingowy*. Zwróć jeszcze raz uwagę na opisy na pudełku: Video 1280x720, HDMI 1080P. Czyli moim zdaniem pierwsza rozdzielczość dotyczy kamery, druga wyjścia HDMI.
Tak a*propos jeszcze rozdzielczości, podkreślam, w tej chwili sobie pogdybam: wszyscy poszukują sprzętu, na którym z kilometra uda się odczytać tablice (ja też bym taki chciał ;-). Pytanie czy jest to w ogóle możliwe nawet w urządzeniach Full HD z wyższej półki? (no z tym kilometrem oczywiście żartuję ;-) Pytanie, również czy pomiędzy FHD, a HD jest rzeczywiście tak kolosalna róznica? Przypuszczam takze, że oprócz elektroniki niebagatelną rolę odgrywa optyka, a ta jak przypuszczam, w tego typu urządzeniach oraz z tej półki jest raczej mizerna (obiektyw pewnie kawałek plastiku, matryca wielkości kawałka paznokcia). Hm, może ktoregoś dnia, tak z ciekawości spróbuję się przejechać się ze swoim aparatem foto, który co prawda nie jest już najnowszy oraz nie z górnej pólki, oraz ma tylko 1280x720, ale optykę na pewno lepszą o kilka klas. Pozdrawiam.
, 2012-07-26, 13:33
Zwróciłem na to HDMI 1080p uwagę, tylko to trochę bez sensu ;-) muszę najpierw wkopiować na kartę jakiś film nagrany w FullHD aby później go sobie przez ten kabel HDMI obejrzeć na TV w FullHD ;) innej opcji tego 1080p nie widzę ;)

masz rację, że do FullHD musi być inna optyka, przynajmniej z wyglądu takie rejestratory maja większy obiektyw (nie wiem co tam w środku siedzi), różnica między FullHD a HD Ready na takim rejestratorze jest spora i faktycznie pozwala na swobodne odczytywanie rejestracji... przy czym tutaj też rejestrator rejestratorowi nie równy i jedne nagrywają lepszy obraz a inne gorszy (patrząc po przykładach na youtube), pewnie tutaj zasadnicze znaczenia ma właśnie optyka...

nagrywałem testowo obraz ze zwykłej ręcznej kamery nagrywającej w Full HD, też aparatem 1280x720p tylko już nie pamiętam na ile to lepszy był obraz, nie mam też on-line nagrania... czekam na jeszcze jeden rejestrator (taki mini, *szpiegowski*, breloczek), później zrobię podsumowanie wszystkiego, zestawienie w tabelce, z przykładowymi nagraniami skopiowanymi bezpośrednio z karty, wtedy obraz jest lepszy, szczególnie właśnie co do szczegółów typu rejestracja, itd..
KtosTam, 2012-07-27, 18:52
@Spalacz - zgadzam się, że HDMI 1080p jest w tym przypadku poniekąd bez sensu. A jeśli nawet rzeczywiście jest z tego wyjścia wysyłany obraz FHD (1920x1080p), to oznacza tylko tyle, że materiał jest przeskalowywany przez wewnetrzną elektronike urządzenia z 1280x720. A z kolei jeżeli przez HDMI jest wysyłane 720p, to obraz zostanie przeskalowany w telewizorze (zakładam, że ma matrycę FHD 1920x1080) - czyli na jedno wychodzi ;-) Tak czy siak prawdziwego FHD nie ma, a to co widać w ustawieniach w menu, nosi znamiona oszustwa ;-) No ale znowu: przecież wiemy o jakiej klasie cenowej sprzętu mówimy, oraz jakiego pochodzenia. Uważam, że mimo wszystko z tych wszystkich dotąd przez Ciebie testowanych budżetowych modeli chyba jest najlepszy. Przynajmniej nie robi luk między sekwencjami (przedtem twierdziłeś, że na 99% jest to niemożliwe...), oraz nadal uważam i podtrzymuję: takie przerwy są niedopuszczalne, nawet w urządzeniach najtańszych, jeśli mają stanowić namiastkę blackboxa.
I jeszcze mała dygresja odnośnie wyjścia HDMI, podkreślam, to co teraz napiszę, to tylko moje gdybanie i przypuszczenie: być może jego obecność oznacza jednak ciut lepszą(?) i szybszą(?) elektronikę, dzięki czemu własnie nie ma tych dziur czasowych między sekwencjami. Pozdrawiam.
, 2012-07-29, 21:56
@KtosTam, no, nie robi tych przerw, choć nie sądzę, aby było to aż tak istotne, tj. prędzej w ogóle się ten rejestrator popsuje/zawiesi niż zdarzenie nie nagra przez lukę... więcej miałem przypadków nie nagrania się, nie zadziałania tych rejestratorów mimo prawidłowego włączenia niż ten jeden przypadek z *prawie wypadku co się prawie nagrał*...

ale skoro są rejestratory nagrywające bez luki to lepiej taki mieć, ale z drugiej strony lepiej mieć z luką niż żaden... a Ty pewnie dalej nie masz rejestratora i już wyjeździłeś pewnie kilkanaście? kilkadziesiąt? godzin bez niego więc Twoja *luka* jest równa kilku latom jazdy z rejestratorem z luką... 3 sek. na 10 minut... 18 sek. godzinę... przeliczyć to na jazdę autem przez rok... każdy dzień bez rejestratora to miesiące albo i lata jazd z nim ale z luką ;)

tak, myślę, że wersja z HDMI jest *kolejną generacją*, przynajmniej poskładanym od nowa rejestratorem, pewnie z lepszym oprogramowaniem, itp...
Alecki, 2012-07-30, 10:43
Chciałbym zrobić ukryty montaż takiej kamerki, by za każdym razem jej nie zdejmować. Obiektyw z sensorem zamontowałbym na stałe przy innych czujnikach na szybie a bebechy np. w schowku.

Czy zaglądałeś do środka urządzenia? Czy można w miarę prosto odseparować obiektyw z sensorem o reszty elektroniki i wyprowadzić go za zewnątrz przedłużając kabelki?
KtosTam, 2012-07-30, 13:34
@Spalacz: co do sprawy luk w zapisie: Ty swoje, ja swoje, możemy w ten sposób przekomarzać się bez końca ;-) Twoje wyliczenia, choć na pewno prawidłowe nie przekonują mnie - a dowód jest prosty: zamiast obliczać zawartość dziur w przerwach ;-), stopień (nie)prawdopodobieństwa, itp, po prostu pokaż całe nagranie z tej sytuacji prawie wypadku, co się prawie nagrał ;-) Przecież miałeś urządzenie sprawne, włączone, nic się nie zawiesiło, wszystko się działo akurat z z przodu, przed obiektywem?...

Masz rację, na razie nie posiadam rejestratora - i jeszcze wciąż się rozważam sens jego zakupu. I nie chodzi tu wyłącznie o kasę , choć, nie przeczę, że również, bo powiedzmy sobie szczerze - jest to gadźet, który może się nigdy nie przydać. Co innego np. nawigacja - co do sensowności i potrzeby jej zakupu nie miałem wątpliwości już kila lat temu, i nie pomyliłem się ;-) Dochodzą jeszcze inne czynniki, o ktorych już wspominałem w innych komentarzach np. montaż (auto mam jeszcze na gwarancji), najlepiej własnie jak wspominał @Alecki gdzieś w ukryciu.

Na chwilę obecną moim faworytem jest Prestigio RR 500, lub ewentualnie 300 (ale tego drugiego chyba nie ma w oficjalnej sprzedaży w kraju). Cena trochę wyższa od modeli niskobudżetowych, około 400zł (lecz już nie zaporowa, uważam), ale za to, przynajmniej według do tej pory wyczytanych recenzji/opisów, w kolejności ważności dla mnie:
- brak dziur w zapisie, póki co brak raportów użytkowników o wieszaniu itp.
- nagrywanie Full HD (choć nie jest tak na 100% pewne, czy przetwornik rzeczywiście posiada minimum 2Mpix...)
- lepszej jakości wykonanie
- firma nie całkiem *no name*,
- możliwość kupienia w *normalnych* sklepach w Polsce, 2 letnia gwarancja, tudzież możliwość skorzystania z ustawowych praw konsumenta.

@Spalacz, żeby było jasne: po raz kolejny dziękuję za Twoje testy i recenzje. Dzięki nim dużo się dowiedziałem o co w tym wszystkim biega, na co zwracać uwagę, a także czego można się spodziewać po urządzeniach budżetowych. W końcu każdy ma wybór, np. czy kupić sobie niedrogi rejestrator nagrywający z lukami (i nie będzie mu to przeszkadzało), z wątpliwą gwarancją, itp. czy jednak dołożyć trochę kasy i nabyć urządzenie z trochę wyższej półki, bardziej niezawodne, itd., Lub czy kupić w ogóle ;-)
Pozdrawiam.
, 2012-07-30, 18:34
@Alecki, nie mam pod ręką odpowiedniego śrubokręcika, dzisiaj późnym wieczorem albo jutro z rana rozkręcę i zobaczę, jak ten obiektyw jest połączony z resztą... swoją drogą dobre rozwiązanie, może i sam bym sobie tak ten rejestrator przymocował... porobię zdjęcia i dołączę do materiału...

@KtosTam, nie ma sensu upierać się przy jednostkowym przypadku, statystycznie się to zdarza (jak wygrana w totka), ale jest bardzo małe prawdopodobieństwo na kolejne takie zdarzenie w luce... statystyka mówi, że taką luką nie ma co się przejmować...

gwarancja nic nie przeszkadza w montażu, w każdym aucie powinny być *wyjścia* do podłączenia jakiegoś urządzenia bezpośrednio kablami, a to, że sobie zrobisz dziurę tu czy tam, czy przykleisz na stałe gdzieś rejestrator to nijak się ma do gwarancji... poza tym, że problemu nie ma to możesz przecież po prostu na przyssawkę i do szyby mocować, tak jak nawigację...

co do Prestigio RoadRunner to subie kup, wtedy będziesz wiedział co kupiłeś... ja mogę teraz zagrać *na nie* i napisać:
- brak informacji o braku dziur w zapisie, co prawda kolega na forum napisał, że nie ma, ale oficjalnie tego nikt nie podał, nigdzie *jak byk* nie jest to napisane,
- FullHD to podstawowy argument, racja, bez tego rejestrator nie wart swojej ceny, pozostałe parametry są takie same jak w tanich rejestratorach,
- jakoś wykonania zapewne taka sama jak wszystkie inne tego typu uprzędzenia,
- marka firmy taka sama jak elektroniczna Omega czy inne, które wklejają swoje logo na chińskie masowe urządzenia, Prestigio ma w ofercie też tak sam rejestrator (nazywa się: HD1) co Omega, co Media-tech, czy pewnie 10 innych firm...
- Omegę kupiłem w REAL-u, z możliwością sprawdzenia sobie urządzenia na parkingu, nagrania testowego filmy, sprawdzenia jakości na laptopie, itd.. inne rejestratory można kupić na allegro od firm i też korzystać z praw konsumenta...

- podsumowując, za Prestigio RR 500 przemawia jeden podstawowy argument, co oczywiste, i jest to nagrywanie Full HD, kupując ten rejestrator zwracałbym uwagę tylko na to, bo reszta jest taka sama jak w tanich rejestratorach 720p...

mój najnowszy rejestrator nie nagrywa luk, więc można kupić tanie rejestrator bez luk! taki sam rejestrator widziałem w REAL-u za 199zł (swój kupiłem za 150zł w sumie z przesyłką z Honk-Kongu), więc też będzie miał zwykłą, normalną gwarancję... dokładając trochę więcej kasy kupuje się FullHD, a nie wyższą półkę czy niezawodność... 400 zł to nie jest wyższa półka dla rejestratora z FullHD! 400 zł to jest chyba najniższa cena za jakiekolwiek urządzenia co samodzielnie nagrywa w Full HD...
, 2012-07-31, 20:17
@Alecki, zamieściłem zdjęcia rejestratora od środka... mając odpowiedni kabel można próbować mocować obiektyw w jakimś dyskretnym miejscu w aucie...

@all...

w REAL-u jest (przynajmniej w lubelskim) identyczny z wyglądu rejestrator z logo Omega, za 199 zł, ma HDMI, opisany jako 720p... przy czym mogą być jakieś malutkie różnice w oprogramowaniu, pewnie nie piszą błędnie, że jest 1920x1080, pewnie jest polskie menu, jakie inne zmiany? nie wiem, pewnie innych nie ma...
andre, 2012-08-02, 19:49
Jako nowy *czytacz* chciałbym się przywitać...WITAM
Od dwóch dni jestem posiadaczem nowego wydania Omegi z Reala. W polskim menu jest wybór czterech rozdzielczości: FHD 1920x1080, HD 1280x720, D1 848x480 i [640] 640x480. Rozdzielczość FHD (zapewne interpolowana) i niestety poza szybkim zapełnieniem karty oraz 14 kl/s nie wnosi nic. Wersja - 2012-02-07 SD
Anakonda, 2012-08-14, 20:35
Mam tą realowską kamerę. Tylko niestety jest *dziura* w obrazie między plikami :(
, 2012-08-14, 20:45
@Anakonda, jaką masz kartę? może tutaj być problem... choć równie dobrze *ten typ taką dziurę ma*...

w nagraniu (zrobionym opisywanym rejestratorem) w notce:
http://www.spalacz.pl/plonacy-woz-strazacki
dokładnie w 6,760 sek. jest przejście z jednego pliku do drugiego, i jak widać nie ma choćby najmniejszego przeskoku, żadnej luki...
Anakonda, 2012-08-14, 21:36
Cofam to co napisałem wyżej, jakoś źle patrzyłem. Teraz obstawiam winę karty. 16gb 6 albo 8 klasy.
http://www.youtube.com/watch?v=ndzi3HHCnIc&feature=youtu.be
, 2012-08-14, 21:54
@Anakonda, ale to nie musi być też wina karty ;) może faktycznie być tam jakieś inne oprogramowanie, itp.. klasa 6 albo 8 to sporo... najlepiej formatować kartę w rejestratorze i sprawdzić jeszcze raz, z różnymi kartami, nie tylko jeżeli chodzi o klasę prędkości ale i inną markę..
Anakonda, 2012-08-15, 15:52
@Spalacz, a działa Ci zapamiętywanie plików przed nadpisaniem ?
, 2012-08-15, 19:30
@Anakonda, w tym rejestratorze nie sprawdzałem,
a w innym nie działało, straciłem przez to nagranie na torze kartingowym ;/
Gość, 2012-08-23, 13:20
Witam.
Zakupiłem rejestrator jazdy HD Portable DVR with 2.5 TFT LCD Screen.
Szukałem w internecie na temat ustawień tego rejestratora jazdy np:
czy można w nim ustawić odległość, wyłączyć tryb nocny,ustawienia daty i godziny,otóż w menu tego rejestratora nie widzę tych opcji a instrukcja obsługi też nie opisuje tych opcji.
Może tych funkcji ten typ rejestratora nie posiada.
Czy ktoś mógłby się podzielić wiedzą jak wyregulować odległość i ustawić datę i godzinę,próbowałem metodą prób i błędów bez rezultatu.
Gdulek, 2012-09-01, 21:13
Witam. Mam na imię Jacek i jestem tu po raz pierwszy. Ostatnio zainteresowałem się rejestratorami jazdy. Z uwagą przeczytałem to co napisał SpalaczBenzyny i zacząlem szperać w necie. Znalazłem taki oto rejestrator FullHD http://www.ebay.pl/itm/100-Orignal-DOD-F900LHD1080P-Dash-Board-Camera-Car-DVR-Black-Box-Video-Recorder-/130752378802?pt=US_Surveillance_Digital_Video_Recorders_Cards&hash=item1e7172f7b2 . Cena jest spora ale taki sam znalazłem na Allegro za 315 zł tylko na Allegro jest dużo gorszy opis. Jest to jak większość *chinczyk* ale wygląda solidnie. Na YouTube mozna znależć przykłady filmów i testy. Tutaj na Ebayu też są dwa filmy: http://www.ebay.com/itm/320861803766?item=320861803766&pt=Car_Audio_Video&cmd=ViewItem&hash=item4ab4da94f6&vxp=mtr . Co panowie sądzą o tym rejestratorze. Mam zamiar go kupić. Pozdrawiam wszystkich.
Gdulek, 2012-09-01, 21:22
Jeszcze raz Ja. Rejestrator ma oficjalną nazwę: CAR DVR F900LHD. Jestem ciekaw waszej opinii o nim a w szczególności co sądzi o nim SpalaczBenzyny, chyba najbardziej biegły w tym temacie. Pozdr.
, 2012-09-02, 00:25
@Gdulek, ja nic więcej nie wiem od Ciebie na temat tego rejestratora, mogę poczytać dane techniczne (są OK, wygląda dobrze) i zobaczyć, czy mi obraz odpowiada, mając nadzieję, że faktycznie to co kupię będzie nagrywało obraz jaki widzę z nagrań innych... kup go, wtedy się dowiesz ;) wygląda na porządny, dobra jakość obrazu...

ale każdy ma inny pogląd, ja mogę napisać, że wszystko jest super, rejestrator wspaniały, a @KtośTam napisze, że do niczego się nie nadaje, bo jest 2-sekundowa luka w zapisie... mi ta luka nie przeszkadza, a @KtośTam ma inny pogląd... a czy jest luka w zapisie (i jakieś inne tego typu przypadłości) to nie stwierdzisz dopóki rejestrator nie kupisz...
jaaa, 2012-09-02, 13:52
Witam, mam prośbę o opis funkcji nocnego nagrywania i włączania *na ruch*. chodzi mi głównie o rejestrację ewentualnego włamania do samochodu. z góry dzięki za odpowiedź
, 2012-09-02, 21:50
@jaaa, sprawdzę jak by to działało... ale na moje oko to aby detekcja ruchu działała to musi być rejestrator włączony (pobieranie prądu)... że ta detekcja tylko włącza i wyłącza nagrywanie przy działającym urządzeniu... ale sprawdzę to... do monitoringu altanki też się nie nadaje...
Robin, 2012-09-11, 08:24
Większość zdjęć w internecie pokazuje samą kamerę przyczepioną do szyby. Nie ma słowa na temat zasilania do zapalniczki, poza tym że ono musi być. W praktyce kapel od kamery zwisa sobie od góry? Myślę, ze mocno by przeszkadzał. Bateria wystarcza na 2 godz. tzn. że można jeździć bez kabla a podłączać go po jakimś sygnale? Gdy zapalniczka nie ma zasilania przy wyjętym kluczyku, to w nocy się baterii ładować nie daje. Ile czasu trzeba na naładowanie takiej kamery? Jak to w praktyce wygląda.
, 2012-09-11, 09:55
@Robin, tak kabel sobie zwisa, ja ma rejestrator przyczepiony na górze na środku i kabel prowadzę przyciśnięty przez osłoną przeciwsłoneczną pasażera i sobie wtedy zwisa przy prawych drzwiach... oczywiście *wraca* do zapalniczki po podłodze i pasażer musi uważać, aby nóg nie zaplątać...

sygnału o niskim stanie baterii nie ma, jedynie kamera się wyłącza i wtedy jest dźwięk wyłączania...

nie wiem ile kamera się ładuje, pewnie z 2-3 godziny...

generalnie do codziennego rejestrowania trasy trzeba korzystać z kabla, okazyjnie, do nagrywania czegoś tam innego (przyczepiałem do kasku do gokartów, czy do auta na zewnątrz podczas jazdy po torze, itd..) trzeba mieć do baterię w pełni naładowaną i pamiętać o tym, że tylko te 2 godziny bateria wytrzyma...

kamera nie musi być mocowana na środku szyby, przy lusterko, może być w prawym górnym rogu, i dzięki szerokiemu kątowi obiektywu też będzie dużo obrazu zbierać, pewnie wystarczającą ilość... swego czasu w tym miejscu miałem zamocowany rejestrator, np na tych nagraniach:
www.youtube.com/watch?v=daebzxkxbvc
www.youtube.com/watch?v=vyh8m6vb9si
www.youtube.com/watch?v=rnetywx2o1g
przy czym ten rejestrator ma kat widzenia 150 stopni, standardowo jest 120...
kris, 2012-09-13, 10:32
Witam
Wczoraj zapoznałem się z wszystkimi testami zamieszczonymi na tej stronie - szukałem taniej kamerki do auta , dzięki Twoim opisom zdecydowałem się na Omegę HD CAR DVR OM205 (a brałem wcześniej pod uwagę Mantę mm308 - cena bardzo zbliżona) , oczywiście jeszcze wczoraj kupiłem ten rejestrator - muszę przyznać - po przeczytaniu Twojego opisu co i jak włączyć , częgo się spodziewać itd. obsługa stała się bardzo prosta (a jestem kompletnym laikiem w sferze elektroniki). Tak jak ktoś wcześniej już pisał w tym modelu jest opcja *nagrywania*w FHD lecz podczas odtwarzania materiału widać , że lekko przycina. Natomiast na ustawieniach HD wszystko odbywa się płynnie a obraz jak na moje oczekiwania jest bardzo dobry. Co do karty pamięci to pewnie kupiłbym jak najtańszą - gdyby nie informacja na temat jak ważna jest klasa karty i szybkość (oraz jak to rozpoznać). Podsumowując , dzięki za ten materiał , testy - porównania , dla takich ludzi jak ja to ogromna pomoc. Pozdrawiam
, 2012-09-13, 10:48
@kris, jak masz szybką kartą pamięci to nie powinno przycinać przy tej FHD (to jest faktycznie 1280x720 choć u mnie podają 1920x1080)... czasami przycinanie może wynikać ze słabego komputera na którym się odtwarza plik lub powolnego łącza USB (tj. 1, zamiast 2.0) jeżeli łączymy rejestrator kablem i po tym kablu odtwarzamy... zamiast sobie skopiować na dysk i dopiero wtedy oglądać...
kris, 2012-09-13, 12:10
Pliki kopiowałem na twardy dysk do komputera i tam wskazując myszką dany plik pokazywała się informacja o nim np:

wymiary:1920 x 1080
rozmiar:178MB
czas trwania: 1 minuta

Dlatego stwierdziłem , że zapis jest w formacie FHD .

Gdy w ustawieniach rejestratora zaznaczę 1280 x 720 to nagrany plik skopiowany na dysk komputera właśnie taki rozmiar pokazuje .
, 2012-09-13, 12:25
Hmm... a możesz sprawdzić jeszcze ilość klatek na sekundę, czy jest 15? jeżeli pokazuje te 1920x1080 w takim rejestratorze to pewnie jest to właśnie 15 klatek (czyli mało, widać przeskoki) i zarazem obraz *rozciągany* z niższej rozdzielczości, tj. nie widać więcej szczegółów niż przy 1280x720, a jedynie obraz jest większy... czy tak jest?
kris, 2012-09-13, 13:11
Gdzie się sprawdza te klatki?
, 2012-09-13, 18:57
Pliki *.MOV chyba trzeba w jakimś bardziej zaawansowanym programie do odtwarzania czy edycji wideo i szukać poprzez niego informacji szczegółowych o pliku... bo w windowsie poprzez prawy klik i właściwości pliku nie widać tej informacji...
kris, 2012-09-14, 11:23
Witam
Miałeś rację , udało mi się sprawdzić i przy rozmiarze 1920 x 1080 jest 14 klatek/s - czyli tak jak pisałeś wcześniej, natomiast przy rozmiarze 1280 x 720 jest klatek 30. Jak na moje potrzeby to nagrywanie w formacie HD jest całkowicie wystarczające .
zibi, 2012-09-16, 08:54
Bardzo dobra recenzja .
Od siebie dodam tylko tyle ze w mojej za 200zł w formacje FHD jest tylko 15 klatek/s i nadaje się wyśmienicie do pilnowania auta na parkingu ;) Mysle ze problem lezy w przepustowości elektroniki która przy FHD nie jest w stanie przetworzyć tak duzej ilosci danych . Zrobilem stop klatke na nieruchomym obiekcje i jakosc na FHD jest duzo lepsza .
, 2012-09-16, 11:48
@zibi, no to mój rejestrator jest jakiś niepełnosprawny, nie mam nawet tych 15 klatek przy 1920x1080...
Wojtek S, 2012-09-21, 10:09
W instrukcji, jak i w innych modelach jest przycisk * RESET*. W tym modelu jego nie ma i w razie zawieszenia się kamerki co robić!
, 2012-09-21, 13:36
@Wojtek S, baterię wyciągnąć...
Wojtek S, 2012-09-21, 14:38
Dzięki za podpowiedź - o tym wiem, tylko po co w instrukcji piszą, że należy wcisnąć klawisz RESET jak go nie ma. No cóż, trudno żądać od producentów takich zabawek jakieś rzetelności. Miłego dnia
Hrislay, 2012-10-06, 18:13
Hej

Czy mogę prosić o opinię o takim dziwactwie?
Niestety nie ma podanej ilości klastek na sekunde.

Dzięki za fajne artykuły, pomagają mi w kupnie!
Pozdrawiam
, 2012-10-06, 18:22
@Hrislay, ma podane:
Rozdzielczość VGA 640x480 WXGA 1280x960
choć na opakowaniu też 720p
ale za te 60zł może i warto, choć mi by się do niczego nie przydał...
Hrislay, 2012-10-06, 18:28
Czemu by Ci się nie przydał? W artykule pisałeś, że minimalna jakość dla Ciebie do 720p. Nie znam się na tym kompletnie, ale rozumiem, że tak właśnie nagrywa. Czemu nie spełnia Twoich oczekiwań?
, 2012-10-06, 18:35
Pisałem więc się dziwię czemu pytasz. Ten przecież nie ma 720p... ma te 1280x960 to jest obraz interpolowany (rozciągany) z 640x480... w danych technicznych nie ma nigdzie 720p...
Hrislay, 2012-10-06, 18:38
Ok, już rozumiem. Dzięki za odpowiedzi.
instruktor, 2012-10-09, 21:43
Witam
krótko: kupiłem w nakro Omege hd car dvr i kartę 32gb toshiby prawie w cenie teej omegi i cały czas pokazuje by formatować kartę jak juz to zrobię to nagram jeden film jak wyłącze zasilanie i znowu włącze to krzyczy aby znowy formatowac i tak w koło lug out card. Z telewizorem nie odtwarza ani na palu ani na ntsc. Wykonanie jak siekirką wystrugane. Póki co jestem zawiedziony
Andrzej 1, 2012-10-14, 13:02
Chciałem zapytać czy jest możliwe wyłączenie nagrywania dzwięku w rejestratorze omega ?
, 2012-10-14, 15:46
@Andrzej 1, tak, jest opcja wyłączenia/włączenia dźwięku przy nagrywaniu obrazu... jest też opcja w drugą stronę, tj. dyktafon, i nagrywanie samego dźwięku...
And, 2012-10-18, 13:43
Mam szybkie pytanie: czy ta Omega ma pamiec ustawien? Bo jak ustawie np, zeby nie nagrywalo w petli, to po wylaczeniu uradzenia i ponownym wlaczeniu wraca do ustawien fabrycznych i znow leci w petli 2minutowej. A z karta pamieci tez jest problem. Najwyrazniej ta chinszczyzna nie jest przystosowana do takich hipernadpodprzestrzennych kart pamieci :-)
, 2012-10-18, 14:36
@And, ma pamięć

ps. ten rejestrator nie ma logo Omega na obudowie, nie miał na pudełku...
And, 2012-10-18, 23:53
Dziekuje bardzo za informacje. Moj ma logo Omega, wyglada dokladnie tak samojak ten ze zdjec, pudelko jest rowniez takie samo jak i tresc napisow. W takim razie moj oddaje na reklamacje, bo nie pamieta ustawien. Jezcze raz bardzo dziekuje za odpowiedz.
CK40, 2012-10-27, 13:39
Jaki trzeba mieć program w laptopie aby odtworzyć nagranie z Omegi HD CAR DVR.
, 2012-10-27, 15:36
@CK40, każdy program video odtworzy nagranie z Omegi, bo jest ono w formacie: AVI... ma Windows jest to np. Windows Media Player... inne systemu mają *swoje* podstawowe programy do video...
mx, 2012-11-02, 19:53
Hej, czy ktos juz probowal zrobic ten patent z wyciagnieciem samej kamerki z obudowy i poprowadzeniem kabla np.do schowka? Moim zdaniem to mogloby byc idealne rozwiazanie, najbardziej dyskretne i estetyczne. Sama kamerka jest zapewne malutka wiec brak obaw o wlamanie z zew. Bedzie ledwo widoczna. Plus tego jest taki ze w razie W mozna wciaz odtworzyc nagranie z urzadzenia w schowku. Dzieki spalaczu za ten pomysl i foty. Mam pytanie czy pamietasz jakiej dlugosci mniej wiecej jest ta zlacze 24pin? Trzeba bedzie popytac w jakism sklepie elektronicznym... wyprowadzic mikrofon to raczej tez nie problem sa tylko dwa kabelki zapewne. Pytanie tez czy przy takim otwarciu obudowy zrywa sie jakies plomby czy zostawia slady po otwarciu obudowy? Chodzi mi o ewentualna gwarancje itp. Dzieki z gory! Pozdrawiam
Dzamej, 2012-11-02, 20:51
@mx
z poprowadzeniem kabli zasilających do schowka i tam mieć jakiś akumulator - nie ma problemu to już w necie było testowane. Gorzej jeśli będziesz chciał mies gdzieś na zewnątrz wejście usb lub wejście na kartę...

co do otwierania obudowy to ona jest na zatrzaski.

ps. serio liczysz na gwarancje gdy przesyłka leci z Singapuru?..
klippi, 2012-11-09, 23:50
Być może coś przeoczyłem , ale czy jadąc na przykład 5 godzin ta kamerka rejestruje wszystko będąc podlączona do zapalniczki ? Pytam bo mam kamerkę Philipsa (http://www.philips.pl/c/aparaty-cyfrowe/cam101bl_00/prd/) i jest calkiem przyzwoita z autentycznym fulHD . jednak jej mankamentem jest to że pracuje ok.1 godziny po naładowaniu , zaś potem trzeba ładowac ok 3-4 godzin a w tym czasie kamerka nie nagrywa. Zwyczajnie laduje sie z zapalniczki ale nie rejestruje . Dlatego pytam czy Twoja kamerka nagrywa będąc podlączona do zapalniczki . Pzdr.
, 2012-11-10, 00:26
@klippi, podstawowa funkcja każdego rejestratora trasy to nagrywanie w pętli. Jeżeli nie nagrywa w pętli to nie jest rejestratorem a zwykłą kamerą. Odpowiadając na pytanie. Tak, jedziesz 5 godzin i w rejestratorze masz kartę pamięci mieszczącą 3 godziny jazdy to na karcie masz nagrane 3 ostatnie godziny jazdy. Najstarsze nagrania (są to oddziele nagrania o długości np. 10 minut) są zastępowane najnowszymi. Ograniczeniem jest zatem pojemność karty pamięci. Zasilanie jest stałe, z zapalniczki samochodowej. Rejestratory mają też baterię, na której wytrzymują te 1-2-3 godziny, ale jak są podłączone do kabla to zasilane są z kabla (tak jak np. laptopy).
Thevedzi, 2012-11-22, 15:10
Kupiłem taki model. bez wejscia hdmi. niestety ani sam nie usuwa filmow po zapełnieniu karty, zawiesza się czasami. w polowie nagrywanie potrafi się wyłączyć. bubel.
Ktośtam, 2012-11-25, 18:53
@Theverdzi: skoro kupiłeś bez wyjścia HDMI to nie jest *taki model*, tylko zapewne jakaś kolejna, n-ta podróba.
Wszystkim zamierzającym się nabyć niedrogą kamerkę, wyglądem oraz parametrami podobną do przedstawionej w powyższej recenzji SpalaczaBenzyny, polecam zapoznać się z tym artykułem:

http://dashcamtalk.com/dvr-027-720p/

a zwłaszcza rozdziałem pt. *Original vs Fake Models*. Jak wynika z tego tekstu, nawet obecność gniazdka HDMI o niczym jeszcze nie świadczy - w niektórych *fakach* bywa bezczelnie niepodłączone.
Dlatego zdaniem moim warto dobrze przemyśleć miejsce zakupu, opinie o nim, rzetelność, ewentualną możliwość realizacji gwarancji, zwrotu, itp. Aby wydane pieniądze, choć może stosunkowo niewielkie, nie okazały się wyrzuconymi w błoto. Czasem warto dopłacić trochę więcej niż kupować dwa razy.
, 2012-11-25, 19:02
@Ktośtam,

wynika z tego, że moja jest podróbką (powiedziałbym *słabszą wersją* bo nie wiedziałem, że jest tutaj jeszcze lepszy model, oryginał) bo nie mam kodeka:

The original uses the H.264 codec. Fakes use the mjpeg codec

ten kodek H.264 to ważna sprawa, najlepiej aby był,
zwykle *taki sam* rejestrator ale z tym kodekiem będzie droższy niż bez tego kodeka...
Ktośtam, 2012-11-25, 20:58
@Spalacz: podając ten link chciałem przede wszytkim zwrócić uwagę, jaka wielka jest różnorodność zawartości wnętrz tego typu sprzęcików oraz jakie pułapki mogą czyhać na nabywców. Bo jeśli założmy kamerka fizycznie nie ma złacza HDMI - to przynajmniej widzę, że go nie ma. Mogę co najwyżej domniemywać, ze prawdopodobnie ma słabszą elektronikę niż podobnie wygladający sprzęt z HDMI (chociaż póki się nie wypróbuje, żadnej pewności nie ma...) Ale raczej na myśl by mi nie przyszło, że można wsadzić do niczego niepodłączoną atrapę gniazdka...

Powiem może inaczej: jak widać na podstawie chociażby tej Twojej powyższej recenzji, a także podanego przeze mnie linku - istnieją w przyrodzie budżetowe kamerki, które nagrywają rzeczywiście 720p/30fps, dają w miarę przyzwoity, akceptowalny obraz, bez dziur pomiędzy sekwencjami (lub z bardzo niewielkimi), posiadają działające złącze HDMI (choć czy na pewno w Twojej kamerce, tego nie wiemy, w chwili pisania recenzji nie sprawdzileś... ;-), itd.
Pytanie tylko, czy rzeczywiście taki sprzęt zawsze otrzymamy, zwłaszcza przy zakupach na odległość, bez możliwości uprzedniego sprawdzenia, a nierzadko praktycznie bez możliwości wymiany, zwrotu.
Pozdrawiam.
P.S. Tak ścieka-w-ości a*propos kodeka - sprawdzaleś jaki rzeczywiście jest? Bo w recenzji chyba o tym nic nie ma.
, 2012-11-25, 21:04
@Ktośtam, nie wiem jaki ma, na pewno nie ma H.264...
łącza HDMI nie sprawdzałem, ale na zdjęciach widać, że jest wlutowane do płytki więc chyba działa ;)
Hubki, 2012-11-30, 17:10
Witam serdecznie. Kupiłem bardzo podobny sprzęt, różniący się tym, że nie ma na przykrywce gniazd napisu HDMI i nie ma też dużego wejścia USB, tylko mini USB. Instrukcja biedna, tylko po angielsku i chińsku. Dopiero ją poznaję, ale idzie mi ciężko.
piotr, 2012-12-02, 02:43
W piatek kupilem omega 720p w realu za 199pln.Po wszystkich opiniach wlasnie zdecydowalem sie na kupienie wlasnie tego modelu.

no cóz jutro go oddaje.Jeszcze zaden sprzet nie wkurzyl mnie tak jak ten.

1.czasem pokazuje ,ze nagrywa i nagrywa pliki a czasem pokazuje ,ze nagrywa lecz jak potem chce podejrzec pliki to pokazuje ,ze brak plikow.

2.notorycznie nie moge go wylaczyc ani obslugiwac za pomoca dostepnych klawiszy-brak reakcji.

3.po kazdym wlaczeniu pyta o format karty lub pokazuje ,ze mam ja wyciagnac.

4.po podpieciu do ladowarki dziala/nagrywa pliki(zaznaczam ze nagrywa jak mu sie chce) jak uda mi sie wylaczyc nagrywanie i wogole wylaczyc rejestrator to na monitorku pojawia sie bateria i tak juz zamiera-rowniez zero reakcji.

5.
na 10 uzyc:
-zawiesil sie dokumentnie 4 razy
-pytal o format karty 6 razy(bez formatu kazal wyjmowac karte)
-nagrywal pliki w ustawionej 2 minutowej sekwencji na okola 10 sekund a czasem 30 sekund i tak sobie dzielil pliki(2 razy)
-baterie wyciagalem zeby wogole wstal 8 razy.
-powinnienem wsiasc do auta uruchomic i tyle a tymczasem zanim rusze i poustawiam(powyciagam karte lub baterie zeby rejestrator wstal to mija z dobre 5 minut.

Być może trafilem na walniety egzemplarz wiec daje jutro druga szanse omega 720 p i wymienie na inny egzemplarz jak beda mieli.

Jakosc nagran nie komentuje bo wiem co mozna uzyskac ze sprzetu za 200pln.
Niemniej pierwszy kontakt z rejestratorem to wielki minus.
, 2012-12-02, 07:35
@piotr, dlatego właśnie te *wynalazki* dobrze kupować w REAL-ach i innych Eurach, a nie tańsze o 30 zł przez internet... teraz bez problemu powinieneś go wymienić na inny, czy po prostu zwrócić...

z pewnością egzemplarz jaki kupiłeś nie jest takim, jaki autorzy mieli na myśli go projektując :) jak masz możliwość to weź laptopa i od razu sprawdź drugi egzemplarz... mi pozwolono się przejechać po parkingu aby sprawdzić jak się w aucie sprawuje (miałem 100 pytań co do obrazu), ale sobie darowałem...
piotr, 2012-12-04, 20:08
No i wymieniłem na inny egzemplarz.
Czy od dzisiaj tak ma wyglądać świat elektroniki?

Kolejny egzemplarz sprawdziłem na miejscu w sklepie-normalnie to straszne-zawiecha od pierwszego odpalenia az facet BOK zdębiał.
Poszedł po kolejny:
Sprawdziłem niewiele bo na niewiele pozwoliła bateria ale wydawał się ok.Wziąłem.

Dzień działał dobrze tzn nic a nic z dziwnych zjawisk oprócz tego,że opcja blokowania pliku działa tylko do zapełnienia karty pamięci.Jeśli pamięć wolna się skonczy to z przyjemnością plik zablokowany zostaje nadpisany-dziwna troche to opcja.

Dzisiaj juz mnie wkurzył:
-ekran działa(pokazuje zmieniający się realnie krajobraz ale licznik czasu nagle staje w miejscu np.na 1.06 i stoi.
-przy tym brak reakcji na naciskanie klawiszy
-pomaga wyciąganie baterii

Po czym jak podglądam pliki to okazuje się że mimo zawieszenia,zatrzymania czasu nagrywania,rejestrator wszystko nagrał,nawet jak kląłem na niego że się zawiesił.

Ogólnie dawałem jemu i sobie szansę i nie wkurzam się bez podstaw ale niestety stwierdzam że urządzenie OMEGA DVR HD 720P oferowaany w REAL we Wrocławiu to bubel.

Jeśli montuje się go jako takiego którego w zamyśle nie trzeba pilnować(start and go) a ja muszę mieć stale otwarty ekran by co chwile na niego patrzeć(a nie na droge)czy nagrywa czy nie/odpinać kabel usb i odkręcać rejestrator i wyjmować baterię w locie to uważam że może być niebezpieczne.

Zakup tego rejestratora nie miał mnie nauczyć szybkiej wymiany baterii jedną ręką w czasie jazdy a właśnie taki był skutek.

Zwracam ten rejestrator i zakupie inny innej firmy.
Rozumiem wszystko ale naprawdę co mi z tego,że kupiłem go w Realu i mogę oddać?2 razy,3razy,10razy?zupełnie nieekonomiczne marnowanie czasu,paliwa/pieniedzy.

A tak chciałem OMEGE.
Ktośtam, 2012-12-05, 11:43
Witam

@piotr: nie jest moim zamysłem reklamowanie, *naganianie*, itp., bo naprawdę nie mam w tym żadnego interesu. Lecz proponuję Ci, zainteresuj się Prestigio RoadRunner 500, lub czymś w tym stylu, np. Mio MiVue 358 (aczkolwiek ten ostatni to nowość, chyba jeszcze wciąż nie ma w sprzedaży w PL, i jeszcze nie ma o nim żadnych konkretnych recenzji, opinii). Fakt, kosztują przynajmniej 2x tyle co ta nieszczęsna Omega, ale pomijając już kwestie lepszych parametrów obrazu (prawdziwe FullHD, itp.), powiem może tak:
RR500 posiadam go od ok. 3 miesięcy. Przez ten czas ANI RAZU nie zaliczył żadnego zwiechu, dziwnego zachowania, itp. Nawet kartę formatowałem tylko raz - po pierwszym włożeniu do urządzenia. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce (podaniu napięcia zasilania) zawsze niezawodnie automatycznie uruchamia się (słychać charakterystyczne *plum*) i rozpoczyna nagrywanie, tak samo po odłączeniu *U* zawsze kończy zapis i się wyłącza. Nieraz prawie zapominałem o jego istnieniu w aucie, a on mimo tego wszystko sobie nagrywał ;-) Jedyne o czym muszę pamiętać - choć to nie wina rejestratora - to zakładanie i ściąganie z uchwytu oraz podłączanie/odłączanie kabelka zasilania. Niestety w obawie przed złodziejami. Dlatego w przyszłości marzy mi się kamerka niewidoczna z zewnątrz (albo system takich kamer) - ale to już inny temat.

Przy czym, żeby nie było tak całkiem słodko, gdyż uważam, że jeśli coś jest ze sprzętem nie tak, nie ma co tego ukrywać i ubarwiać rzeczywistości: również i mój RR500 był wymieniany. Własnie kilka dni temu odebrałem ze sklepu nowy. Przyczyna reklamacji: 2 martwe, ciemne pixele na wyświetlaczu LCD. Przyznam, że nawet dokładnie nie wiem kiedy się pojawiły, bo jak wcześniej napisałem, kamerkę zwykle tylko wkładałem w uchwyt, podlączalem kabelek zasilania i jazda. Nawet za bardzo się nie przyglądałem, co tam dokładnie widać na display-u. Wszystko miałem już poustawiane - kąt uchwytu, itp. Usterkę zauważyłem któregoś dnia przypadkowo. W sumie nie miała wpływu na jakość zapisywanego materiału, kamerka jak już wyżej opisałem, rejestrowała w 100% niezawodnie. Podkreślam - martwe piksele były tylko na wyświetlaczu, matryca lub jak kto woli przetwornik obrazu funkcjonował prawidłowo. Lecz dlaczego miałem odpuścić w praktycznie nowym sprzęcie, ponadto skoro pojawiły się dwa bad-pixele, mogło pojawić się i więcej, do 100% włącznie...
W tym miejscu chciałem jak najbardziej przychylić się do niedawnych słów @SpalaczaBenzyny - jeśli ktoś nie bardzo chce eksperymentować ze swoją kasą, sprzęt należy kupować w sprawdzonych miejscach. Moim zdaniem najlepiej w dużych sklepach/sieciach w kraju, gdzie z reguły nie będzie problemów z ewentualną reklamacją. Owszem, czasem bywa trochę drożej niż np. w serwisach aukcyjnych, chociaż jak zauważyłem, nawet i to nie jest teraz regułą (np. jeszcze niedawno widziałem aukcję RR500 za... 890zł - kogoś chyba poje...).
Dodam też, że nie pie###iłem się w żadne gwarancje, naprawy, itp. tylko reklamowałem od razu z tytułu tzw. niezgodności towaru z umową (jest na to stosowna ustawa) i zażądałem wymiany sprzętu na nowy lub zwrot kasy. Tym bardziej, że od chwili zakupu nie upłynęło jeszcze pół roku. Tutaj muszę pochwalić sprzedawców w Euro RTV za profesjonalizm. Myślałem, że nie będą wiedzieli o co chodzi, robili problemy - a tu wręcz przeciwnie. Gdy tylko wspomniałem o Ustawie, odpowiednio wypełnili zgodnie z moim życzeniem formularz zgłoszeniowy, itp. Po ok. 2 tygodniach dostałem od sklepu informację, że nowy rejestrator jest gotów do odbioru. Jako ciekawostka: posiada już od razu wgrane najnowsze firmware v1.52, takie jak jest obecnie dostępne na stronach Prestigio.

Reasumując: @piotr i inni poszukujący sprzętu odpowiedniego dla siebe: wiem, że 4-5 stów to nie dwie. Pytanie tylko - na które każdy już musi sobie sam odpowiedzieć - na ile wyceniamy swoje nerwy, czas poświęcony na kolejne reklamacje, paliwo, itp., etc.
Recenzja RR500 tutaj:
http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=1295
a tutaj trochę opinii:
http://www.euro.com.pl/rejestratory-jazdy/prestigio-roadrunner-500.bhtml#opinie
Pozdrawiam.
Jan, 2012-12-16, 15:00
Hej..
Super to opisujecie ale ja jestem kompletnym amatorem...wow.
kupiłem sobie GOCLEVER WIDEOREJESTRATOR TRASY HQ DVR,
GOCLEVER DVR HD LITE...i nawet nie mam pojęcia jaką kartę tam założyć - czy to ma być micro? - czy normalnej wielkości ?
Po komentarzach już wiem że 16 GB..i 10class..będzie ok...
pozdrawiam
andrzej, 2012-12-18, 09:37
Witam.Kupiłem omawianą omegę om205-tu omawianą w makro.Jest jedna wada? jak wsadzę kartę philips 16gb class10 to po upływie dłuższego czasu(parę godzin,następnego dnia)karze ją sformatować,ale jeśli odstęp po uruchomieniu jest niewielki to jest ok-wymieniać?Acha,a jak wsunę jakąś 2 gb microsdhc to jest ok-wina karty?
sts51, 2012-12-22, 18:45
Kupiłem coś takiego w NEONET za 149 zł.Na opakowaniu jest napis OMEGA CAR DVR Record your track!. Do zestawu dołączona była karta 4GB micro SDHC, adapter SD , USB card reader. Pierwszy egz. był wadliwy. Po podłączeniu do laptopa przez port USB wydawał cały czs trzaski i nie można go było wyłączyć przyciskami a ekran wyświetlacz był cały czas biały. Reklamację przyjęto bez problemu dając drugi egz. Instrukcja obsługi i menu m.in. w języku polskim.Wszystko jasne i czytelne. Działa bez przerw między plikami. Na razie sprawdzałem tylko w warunkach domowych. Jak sprawdzę w samochodzie to napiszę.
mARTA, 2012-12-25, 13:05
Mam taki egzemplarz omega DVR HD 720 ale nie moge nic zrobic gdyz nie mam przycisku ok. Moze ktos wie co powinnam zrobic. W instrukcji nie moge sie doczytac. Zalamka jakas....
, 2012-12-25, 14:58
@mARTA, skoro nie masz przycisku OK to nie masz takiego egzemplarza... *takich* egzemplarzy są dziesiątki, każdy się czymś różni i ciężko kupić taki sam... jakiś przycisk OK albo podobny musi być...
Tomek, 2012-12-27, 20:32
Miałem dwa rejestratory, oba po zapełnieniu karty ją... formatowały (następowała ok 5s przerwa w nagraniu), zamiast kasować/nadpisywać najstarsze pliki, także takie zachowanie wcale nie jest takie oczywiste :/
Jan - spec. ds. rozwoju technologii wizyjnych - Sa, 2012-12-28, 16:44
W gwoli ścisłości, nomenklatura dot. rozdzielczości urządzeń zawsze zawiera na końcu oznaczenia cyfrowego literkę *p* (720p, 1080p). Natomiast informacja *HD ready* nie jest wyznacznikiem parametrów pracy urządzenia, tylko zgodności ze standardem HD, czyli możemy przy takiej informacji spodziewać sie parametru 720p lub 1080p. Oznaczenie FullHD jest wymysłem ludzi od marketingu, aby zapewnić klienta, ze kupuje sprzęt 1080p.

Pierwsze urządzenia w standardzie HD byly oznaczone jako *HD ready 1080p*

Z reszta nie ma już co sie zachwycać 1080p, jeśli ktoś liczy, ze jest na szczycie, gdyż posiada urządzenia 1080p to jest w błędzie, ponieważ niedługo zostanie wprowadzony standard UHD 4320p.
omega om205, 2012-12-29, 07:54
Witam.Po przeczytaniu testu(dzięki spalacz), wypowiedzi i przeliczeniu kasy zakupiłem w/w rejestrator omega om205 a w makro.Od razu zamontowałem w aucie,ale...mam kilka pytań.
1.jak się jedzie jakoś tak w wyświetlaczu obraz jest ciemny,pod grudniowe słońce jeszcze gorzej...
2.do czego jest w meny nagrywania filmów funkcja *kontynuuj-wył,10min.20min*?
3.j/w oszczędzanie energii i ochrona panelu-u mnie było off-?
omega om205, 2012-12-29, 16:18
MARTA u mnie też nie ma opisanego przycisku ok,ale jest to przycisk obok wł/wył,po prostu trzeba się tego domyślić.
Daniel, 2012-12-30, 21:18
Witam, też mam coś takiego, dostałem ,, na gwiazdkę **, OMEGA CAR DVR na pudełku oznaczenie modelu OMCDVR68 bez HDMI i mam tylko jeden kłopot ( jak na razie :) ) Dźwięk ! brzmi na komputerze jak przesterowany, czy da się coś z tym zrobić ? jest to mocno irytujace, tak, wiem, można wyłączyć, ale nie o to chodz. Jak jest jakaś funkcja to powinna działać ( taka teoria :) ) Z góry dzięki za odpowiedź.
almiecz, 2013-01-01, 17:31
Witam. Posiadam rejestrator OMEGA OM 210 i w żaden sposób nie mogę znaleźć funkcji by ustawić aktualną datę i czas. Może ktoś zna sposób jak to zrobić. Byłbym bardzo wdzięczny.
Adam Omega om205 HD 720p, 2013-01-01, 18:13
Mam Omegę OM205 znaną też jako HD720p, kupiłem ją w sklepie allegro z odbiorem w warszawie, zaplacilem 175PLN. Żadnych zwiech nie ma, akumulator działa zadziwiająco długo (podziewałem się raczej 15 min a nie ponad godzinę). Ale jest sporo problemów.
Dotyczy Omega om205 HD 720p
1. Rozdzielczosc moge wybierać różne - od małych, poprzez 720P do fullHD. ja bym chetnie nagrywal 720p lub nawet mniej - bo pliki mniejsze i wygodniejsze, ale po wrzuceniu na youtube pojawiają się krzaki w obrazie:
http://www.youtube.com/watch?v=NTIyUb_pYaI
Przy nagrywaniu jedynie w 1080p nie ma tych krzaków. jakość filmu jest przy tym raczej słaba np:
http://www.youtube.com/watch?v=hGVuxAGI9Ic

2. Nagrywki po 2 min przy czym pomiędzy filmikami brakuje od 4 do 11s co jest nieakceptowalne - bo jesli na 120s tracimy 11 to mamy prawie 10% brak nagrania.

Najgorsze są te krzaki przy nagrywaniu w mniejszych rozdzielczosciach. Są one widoczne tylko w Youtube, na kompie jest ok.

Myślicie, że mam zepsutą kamerkę?
Adam Omega om205 HD 720p, 2013-01-01, 18:15
Dodatkowo mikrofon ma niską czułość i słabo rejestruje dźwięk.
Podsumowując - jestem niezadowolony i zastanawiam się czy nie reklamować (przerw między filmami oraz krzaków po wgraniu na ytb)
Ktośtam, 2013-01-02, 08:44
@Panie Janie - specjalisto ds. rozwoju technologii wizyjnych : owszem, termin Full HD to określenie marketingowe. Dziś w domyśle oznacza 1080p, w przyszłości zapewne znacznie więcej. Niemniej uważam, zanim powszechnie wejdzie pod strzechy standard UHD, czy jakiś inny podobny, minie jeszcze dobrych kilka, jeśli nie kilkanaście lat. Tym bardziej do rejestratorów trasy, w cenach akceptowalnych dla przeciętnego śmiertelnika. A za np. sto lat - o ile nasza cywilizacja przetrwa kolejne wieszczone końce świata, tudzież sama się nie unicestwi - technologie typu UHD będą postrzegane jak obecnie przez nas jakość filmów braci Lumière ;-)
Ktośtam, 2013-01-02, 10:03
@Adam Omega om205 HD 720p: powiem tak, nie odbierz mnie źle - chcesz mieć sprzęt rejestrujący z przyzwoitą jakością, nie robiący przerw między sekwencjami, itd. - zainwestuj np. w Prestigio RR 500, Mio MivVue 358. Wiem, że kosztują przeszło 2x więcej, ale przynajmniej kupując ten sprzęt w sprawdzonym sklepie masz pewność, że to jest właśnie ten sprzęt, o takich-a-takich parametrach. Natomiast odnośnie Omegi 205 i podobnych klonów, sprzedawanych pod różnymi markami oraz *noname* - poczytaj sobie komentarze na tym blogu, również pod tym artykułem:
http://www.spalacz.pl/test-rejestratorow-trasy
Moim zdaniem wniosek z nich jest taki, że trafić na w pełni sprawny egzemplarz jest chyba trudniej niż w lotto ;-) Wcale też bym się nie zdziwił gdyby Twoja Omega 205 w środku była jakąś całkiem inną Omegą. Poczytaj sobie również to:
http://dashcamtalk.com/dvr-027-720p/
Wracając jeszcze do twoich pytań:
1. Im większa rozdzielczość, tym (zazwyczaj) większe pliki, tak po prostu jest. Wątpię jednak, aby *pikseloza* przy wgrywaniu na YT mogła być uznana w reklamacji.
Nie wierzę również, żeby Twoja kamerka za 175zł nagrywała w rzeczywistym FullHD. Do takiej rozdzielczości wymagany jest przetwornik minimum 2Mpix (prosta arytmetyka), a do kamerek omegopodobnych są montowane 1Mpix (do niektórych *klonów* jak przypuszczam nawet 0,3Mpix...). Zatem nawet jeśli kamerka zapisuje pliki 1920x1080, prawdopodobnie są interpolowane, czyli sztucznie przetwarzane z niższej rozdzielczości przez elektronikę/oprogramowanie kamery.
2. Przerwy między sekwencjami: spróbuj sformatować kartę, lub użyj inną. Jeśli to nie pomoże: cóż, pozostaje Ci albo próbować reklamować, albo się z tym pogodzić...
3. Czy kamerka jest zepsuta? Hm, mam wrażenie, że gdyby zapytać tego kto ją wyprodukował, odpowiedziałby, że nie ;-) Uważam, że jeśli jesteś niezadowolony, próbuj reklamować, a najlepiej chyba odzyskać kasę - moje zdanie wyraziłem na początku komentarza. Jeśli kupowaleś przez przez internet (od firmy), masz prawo do zwrotu w ciągu 10 dni bez podania przyczyn. Pozdrawiam.
Czeslaw, 2013-01-03, 08:02
Czy ktoś już testował Prestigio RoadRunner 300 , z opisu,może się mylę wychodzi że jest lepszy od 500 ?
Ktośtam, 2013-01-03, 19:28
@Czeslaw:
nie testowałem, ale rzeczywiście się mylisz, z opisu wychodzi że RR300 jest GORSZY od RR500:
Podstawowe różnice:
RR300: może nagrywać w maksymalnej rozdzielczości 1280x720p oraz posiada przetwolnik obrazu (matrycę) 1,3mln pixeli
RR500: maksymalna rozdzielczość 1920x1080p (tzw. Full HD) oraz matryca 5mln pixeli.

Zresztą przecież nie bez powodu RR300 jest prawie o połowę tańszy w tym samym sklepie. Porównaj dla przykładu:
http://www.euro.com.pl/rejestratory-jazdy/prestigio-roadrunner-300.bhtml
http://www.euro.com.pl/rejestratory-jazdy/prestigio-roadrunner-500.bhtml
Zobacz też specyfikacje techniczne u samego źrodła, czyli na stronach producenta:
http://www.prestigio.pl/products/Car-Electronics/Car_Video_Recorder

Sądzę jednak, że RR300 może być ciekawą alternatywą dla poszukujących względnie niedrogiej kamery (ok. 250zł) - w stosunku do opisywanych tutaj bardzo podobnie do siebie wyglądających tzw. klonów Omegi 205 (HD Car Dvr 720p, DVR 027 720p, itp.). Uważam, że zaletą Prestigio RR 300 powinny być przede wszystkim powtarzalne parametry. Czego niestety nie można powiedzieć o kamerkach *omegopodobnych*, pochodzących często z rozmaitych, niezbyt pewnych źródeł - wystarczy poczytać komentarze pod artykułami SpalaczaBenzyny.
Konkretnej wiarygodnej opinii o RR300 nie znalazłem (ale też za bardzo nie szukałem, przyznaję ;-) Masz zatem szansę napisać pierwszą ;-)
Laska, 2013-01-20, 11:58
Mam pytanie. Kupiłam dwa rejestratory i na początku działały |( pierwsze dwa uruchomienia ) później jak uruchamiam to tylko pokazuje się logo * omega * na ok 5 sekund po czym się obraz wyłącza i nic nie widać. Jak podłączę do komputera wyświetla normalnie że jest podłączone. Co może być nie tak?
, 2013-01-20, 23:00
@Laska, nie mam pojęcia, to są chińskie sprzęty... coś się spartoliło, może baterie mają wyczerpaną? może zapalniczka samochodowa nie działa? doładuj przez USB w komputerze i spróbuj to samo ale bez podłączania do zapalniczki... czy tam rób cokolwiek aby sprawdzić czy oby przypadkiem nie ma problemu z kablem zapalniczki i ładowaniem przez niego baterii...
Laska, 2013-01-21, 16:53
Ładowałam przez usb i nic to nie dało. Oddałam do reklamacji i wymienili mi na nowy ( jescze działający ) :). Tylko najciekawsze jest to ze obydwa kupiłam tego samego dnia i obydwa padły w ten sam sposób. Pozdrawiam
crisko62, 2013-01-30, 22:18
@Gdulek pisał we wrześniu*12 o kamerce F900LHD1080P. Filmy na stronie, do której dał linka wyglądają bajecznie zważywszy na oczywiście gorszą jakość w stosunku do oryginału. Nie pochwalił się, czy kupił i czy jest zadowolony. Kamerka z wyglądu bajerek. Czy jednak na pewno nagrywa w jakości FullHD? W opisie parametrów na stronie jakiegoś sklepu w usa znalazłem informację: *1080i / 720p*. skoro * 1080i *, a nie * 1800p* - jak w nazwie, a więc małe przekłamanie. Poza tym filmiki mogą być sfabrykowane przez chinoli i to co widać jako pokazowe nagranie to może być totalna lipa. Podobnie jak z obrazem TV LCD: w sklepie obraz żyleta (ale kto wie, że to obraz testowy). Kupujesz, taszczysz do domu, podłączasz i dupa, obraz dużo gorszy. Może ktoś zna jakąś kamerkę nagrywającą 1080P z dobrą optyką. Cena w zasadzie mało istotna (zapłaci firma), ale chciałbym mieć pewność, że numery rejestracyjne pojazdów mijanych będą do odczytania. Przed zapłaceniem i tak zrobię test.
...
...
I jeszcze pytanie do @Spalacza.
Piszesz, że: *aby swobodnie odczytywać rejestracje mijanych aut, zaparkowanych przy ulicy, itd.. rejestrator musi mieć rozdzielczość Full HD, czyli 1920x1080 (prawdziwe, nie oszukiwane)*. Czy rzeczywiście 1080P daje ten luksus przynajmniej przy dobrym świetle?
Pozdrawiam
, 2013-01-30, 22:49
1080i to nie 1080p - jak sam zauważyłeś, 1080i nie jest wiele warte, w zasadzie to bez sensu za to dopłacać...

tak, przy 1080p da się odczytywać rejestracje mijanych aut, na nagraniach na youtube w tej rozdzielczości można to zrobić bez problemu... przy czym ta rejestracja musi *śmignąć* przed obiektywem, być blisko, bo ciężko będzie sczytać jej z auta jadącego 50 metrów przed nami... choć na drodze, na autostradzie będzie to niewielka odległość... oczywiście też to zależy od samego sprzętu, obiektywu, itd... ale generalnie 1080p sprawdzi się pod tym względem...
witek, 2013-02-02, 20:11
Jak ustawić godzinę i datę w wideo-rejestratorze
kodeks87, 2013-02-10, 11:02
Mam ten sam problem co laska. Jeden padł 2 godziny po zakupie w *Ołszą* - wymieniłem na inny uznając że może był felerny. drugi zdechł po 5 dniach. Zmieniłem w menu na tryb HD i po nagraniu dwóch filmów ekran nie wyświetla bieżącego widoku, a przycisk REC pali się ciągle - nie mruga.
Ktośtam, 2013-02-13, 11:30
@crisko62: jeśli wierzyć opisom ze strony:
http://dashcamtalk.com/dash-cam-comparison/
DOD F900LHD posiada wewnątrz elektronikę z tych samych komponentów co DOD F500LHD. Tyle, że F900LHD ma odchylany ekran, bardziej *obrotowy* uchwyt, no i jest droższy. A z kolei F500LHD to to samo co dostępny w sklepach w kraju Prestigio Roadrunner 500 - z kolei na temat tego ostatniego znajdziesz sporo opinii i recenzji użytkowników, np. tutaj:
http://www.euro.com.pl/rejestratory-jazdy/prestigio-roadrunner-500.bhtml#opinie
http://autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=1295
Wygląda również na to, że F900LHD jest tym samym co Prestigio RR510.

Co do odczytu rejestracji: oprócz tego co napisał Spalacz, z moich doświadczeń (RR500) wynika, że kluczową sprawą jest dobre oświetlenie. Jeśli jest słabe, np. pod wieczór, albo nawet w słoneczny dzień, lecz w gdy droga wiedzie np. przez gęsty las - praw fizyki nie da się oszukać. Czas naświetlania jest wydłużany i/lub podnoszona czułość matrycy (szumy) i tablice są nieczytelne, rozmazane. W nocy o tablicach jadących z naprzeciwka w ogóle zapomnij. Co najwyżej widać do kilku metrów pojazdu jadącego Tobą, z podobną prędkością. Notabene obecnie nagrywam z rozdzielczością 1280x720p zamiast FullHD. Różnica w jakości IMO niewielka, zwłaszcza teraz, zimową porą (zwykle gorsze oświetlenie), ale za to mam szerszy kąt widzenia. Zaś większe zniekształcenia geometryczne (beczka) mi nie przeszkadzają.

Przy okazji: właśnie dziś zauważyłem, że Prestigio rozszerzyło swoją ofertę o modele RR511, 520, 520GPS, 530, MR710x, niektóre już są dostępne w sklepach w kraju.
http://autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=1774
Uważam warto też przyjrzeć się kamerkom ze *stajni* Mio: np. MiVue 358, wątek na forum autowrzuta tutaj:
http://autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=1530
zdzich, 2013-02-21, 19:51
Witam.Zakupiłem kartę sandisk ultra 16 gb zapis i odczyt 30 i podczas nagrywania się wyłącza po różnym czasie nagrywania.
zdzich, 2013-02-21, 19:55
Zapomniałem dodać, że po włożeniu karty 2 gb z telefonu rejestrator nagrywa.
tBag, 2013-02-22, 20:21
Może ktoś może podać sprawdzonego sprzedawce, np nie z allegro, tylko jakiegoś sklepu internetowego, który nas nie wykiwa a większość jest zadowolona. HD CAR DVR 720p HDMI wydaje się być świetnym i tanim sprzętem. Tylko gdzie zdobyć i się nie naciąć, bo w sklepach rtv u mnie trudno coś podobnego zdobyć.
gosc, 2013-02-22, 21:37
Mam pytanie jak wyglada nagrywanie obrazu noca czy mozliwe jest rozpoznanie osoby z odleglosci do 10 m w nocy gdy pojazd stoi
Motoroils.pl, 2013-02-23, 19:58
Mam takie coś co wygląda jak Spalacza, przy czym nie ma portu HDMI. CAR DVR HD 720p z Allegro za 149 zł razem z wysyłką. Ma skopany firmware, za mało miejsca szacuje na nagranie i przy dłuższych plikach niż 2 minuty po zapełnieniu karty przestaje nagrywać, po czym się wyłącza (jeśli ma auto off włączone w menu). Tak więc może to być przypadek przedmówców: @zdzich, @Thevedzi i innych ...
Po ustawieniu pliku na 2 minuty jest ok. Gubi może kilka dziesiątych sekundy przy zmianie pliku.
zdzich, 2013-02-24, 20:40
Czy będzie nadawała się karta 16gb klasy 4
maggi, 2013-02-27, 13:59
A gdzie znajduje sie przycisk reset?
, 2013-02-27, 14:00
@maggi, bateria jest wyjmowalna więc to jest *przyciskiem reset*...
maggi, 2013-02-27, 17:47
A na jakie parametry ustawić kamerę Goclever.
Motoroils.pl, 2013-02-27, 18:09
Karta Class 4 (4MB/s) wystarczy.
griszagda, 2013-02-28, 20:57
Karta klasy 6, najlepiej 10, polecam.
co do rejestratora to zastanawiam się nad Mio Mivue 358 ( ok 450-499)zł
http://www.youtube.com/watch?v=HweIVbB9AOc
mitek, 2013-03-07, 19:48
Witam, panowie czy ten rejestrator da się podłączyć do kompa żeby pokazywał obraz bezpośrednio tak jak kamerka internetowa? Jeśli się da to jaki program i jak to konfigurować ? Kupiłem coś takiego jak na fotkach SpalaczaBenzyny / pozdrawiam
mitek, 2013-03-08, 17:35
Zagląda tu jeszcze ktoś ?
, 2013-03-08, 17:52
@mitek, instrukcja obsługi się kłania... skąd mamy wiedzieć jak u Ciebie się uruchamia kamerę internetową, czy w ogóle się da... czytaj instrukcję, jest tam napisane... to, że rejestrator wygląda tak samo nie znaczy, że jest taki sam... na początek podłącz rejestrator bez karty pamięci, wtedy zwykle działa opcja kamery internetowej...
mitek, 2013-03-08, 20:17
Ja nie mieszkam w polandzie i moja instrukcja to same krzaczki bez j. angielskiego. Zapytałem tylko ! / pozdrawiam / zaraz sprawdzę i dam znak, sygnał co się okazało ...
mitek, 2013-03-08, 20:21
Komp jej nie widzi, mam tylko komunikat No Cadd !
TV-man, 2013-03-09, 22:45
Witam wszystkich,
czytam wszystkie opinie i żaden rej. trasy omawiany przez was nie jest wart zakupu, dlaczego...? no właśnie, bo każdy z nich zapisuje obraz z efektem
lekkiego *STROBO*, dla tych którzy nie znają tego efektu, tłumaczę:
film wygląda tak jakbyś wyjął co drugą klatkę w 1 sekundzie filmu, a czasem
dochodzi jeszcze rwanie , przytkanie i to na karcie klasy 10.
mnie i wam wszystkim spokojnie wystarczy kamerka 720p, byleby obraz był płynny. na tym polega marketing: *NIGDY, OD RAZU NIE POKAZUJ CAŁEJ D...PY* oznacza to, że najpierw na rynek idą rzeczy słabe a jak rynek się nasyci to oni wyskakują z czymś lepszym i znów to wszyscy kupują itd. tak było z każdą elektroniką na tym świecie.
jaki z tego morał...? proste, technologie kupujemy wtedy, kiedy jest na poziomie zadowalającym (średnim), nowości zawsze są badziewne, pamiętacie pierwsze laptopy...? pozdrawiam wszystkich
, 2013-03-09, 23:02
A masz jakiś rejestrator? czy analizujesz to co widać na youtube czy to co jest w oryginale na karcie? w oryginale wszystkie klatki są na swoim miejscu...

dlaczego nie maja być warte zakupu? kupujesz, sprawdzasz obraz, jak pasuje to jest OK, i wart jest zakupu, wydania 100-200zł... ja oceniam pod kątem tego co mi jest potrzebne w tej chwili i co jest dostępne na rynku a nie rozmyślam na jakiem etapie rozwoju technologicznego jest rejestrator i czy mam go teraz kupić czy poczekać 5 lat... skoro ktoś może poczekać 5 lat to uważam, że rejestrator nie jest mu w ogóle potrzebny...
Ktośtam, 2013-03-12, 13:28
@TV-man: rzczeczywiście, muszę przyznać Ci rację. Obecne rejestratory nie nagrywają w 3D, rozdzielczość też beznadziejna, góra FHD. Może gdy wejdzie UHD będzie jako tako. Nie mają inteligentnego zooma, że np. gdy na chwilę skupię wzrok na aucie jadącym 1000m przede mną, przybliży i uczyni czytelnym jego tablice. Co do dzisiejszych laptopów: uważam, że nadal są strasznie wolne, ciężkie i nie dają się schować do kieszeni.
A tak bardziej poważnie: może zastanów się, czego oczekujesz od sprzętu za circa 150-500zł, bo o takim zwykle tu się dyskutuje. Oraz może faktycznie pochwal się jaki posiadasz.
djflix, 2013-03-12, 15:56
Dopiszę coś od siebie w sprawie OMEGI OMCDVR205. Miałem w ręku 4 egzemplarze, wymieniałem z powodu skakania nagrań, przy czym dwa z nich oddałem od ręki, słabo kontaktowały przyciski. Egzemplarz który używam jest ok jak na te pieniądze, nagrania skaczą tylko na pseudo FullHD. Okazuje się że powodem jest nagrywanie 15 klatek na sekundę, inne rozdzielczości są płynne, 30 klatek. Pozostałem przy zwykłym HD, na karcie 32 GB mieści się około 7 godzin. Co ciekawe na komputerze właściwości pliku nagranego w FullHD wyświetlają się jako 1290x1080, ale tylko 15 klatek. Jakość dobra, ale czy dużo lepsza od zwykłego HD? Nie widzę kolosalnej różnicy.

UWAGA na karty SDHC! Rejestrator nie obsługuje niektórych z nich. To od razu powiedział mi sprzedawca. I nie chodzi tu o generację, klasę karty, raczej o producenta. Ja zakupiłem razem z kamerą kartę ADATA 32GB class 10.

Jedyny problem który się pojawił przy użytkowaniu to pewnego razu rejestrator włączył się, ale nie ruszyło nagrywanie. Stało się to po dłuższym czasie użytkowania, więc karta była wielokrotnie nadpisywana. Pomogło usunięcie kilku plików i nagrywała znowu w pętli. Wygląda na to że dobrze jest co jakiś czas profilaktycznie przeprowadzić formatowanie karty, w kamerze lub przez komputer.

Między nagraniami nie ma ŻADNYCH przerw, tnie idealnie.

Obraz jak na tą cenę jest zadowalający, w wielu wypadkach da się odczytać rejestracje. Jedynie uciążliwe jest rozmazywanie obrazu przy słabym oświetleniu. Wygląda na to że rejestrator podbija czułość i wtedy nagranie jest rozmazane. Najłatwiej to sprawdzić wjeżdżając do tunelu, przez chwilę obraz jest ostry, po chwili podbicie czułości i rozmazany na stopklatce. Gdyby ktoś znalazł jakieś rozwiązanie tego problemu, będę wdzięczny, może coś jeszcze da się ustawić?

Podsumowując: mocno zastanawiałem się nad zakupem czegoś lepszego, ale dokładając 100 zł nie uzyskamy cudów, moim zdaniem nie warto. A dać za rejestrator 600-800 zł? Nie mógłbym spać wiedząc że wisi pod lusterkiem. Za kamerę dałem 159 zł w sklepie w Warszawie i po wielu przemyśleniach póki co uznaję że chyba optymalny wybór.

Pozdrawiam
djflix
sarasvati, 2013-03-14, 15:54
Mam tez ten **no name** produkt. Niestety nie kasuje strych plikow i po zpelnieniu karty komunikat **memory full**. Postepowalem w/g wskazowek z forum i instrukcji i nic. Jakosc kiepska - nr rej.mozna odczytac tylko na skrzyzowaniu jak podjedziemy blisko do pojazdu. Kamera dziala jako internetowa- skyp widzi ,ale slabe kolory. W nocy widac tylko swiatla, ale zawsze cos. Gdyby nagrywala w petli to jak na cene OK.
sarasvati, 2013-03-15, 20:20
Kamerka **no name** HD CAR DVR 720p HDMI. ktora nie nagrywala w petli w drodze do Warszawy do ichniego serwisu. W odp.ma maila - info ** trzeba wgrac nowy soft prosze wyslac doserwisu** .
ps. Kamera od pierwszego odpalenia ne nagrywala w petli.
Pozdrawiam
Michu, 2013-03-16, 01:30
Ponoć OMEGA OM205 HD 720p ma taką funkcję jak: Nagrywanie automatycznie po uruchomieniu samochodu. Wie ktoś jak to ustawić?
KtosTam, 2013-03-17, 18:53
@Michu: każdy rejestrator samochodowy (o ile ma zasługiwać na to miano) ma taką funkcję. Z tym, że nie tyle po uruchomieniu samochodu, ile po pojawieniu się napięcia w gnieździe zapalniczki.
Czyli ma to działać tak: użytkownik przekręca kluczyk>>pojawia się napięcie w gnieździe zapalniczki>>kamera automatycznie się uruchamia i rozpoczyna zapis. Po zaniku napięcia, czyli zgaszeniu silnika, kamera samoczynnie zakończy nagrywanie i po chwili się wyłączy. W niektórych autach napięcie w gnieździe zapalniczki jest cały czas, więc aby wykorzystać funkcję należy odpowiednio przerobić instalację, np. dorobić dodatkowe gniazdo, w którym napięcie będzie się pojawiało po przekręceniu kluczyka.
Natomiast jak konkretnie tę funkcję aktywować w Omedze 205, jak się nazywa, tego nie wiem, nie mam tego modelu. Ale pewnie gdzieś *siedzi* w menu, które z kolei chyba nie jest zbyt wyrafinowane. Dla porównania w Prestigio RoadRunner 500 opcja nazywa się *USB in*.
Ktośtam, 2013-03-17, 19:00
@sarasvati: niezły bubelek tak kamerka, skoro nie nagrywała w pętli. To mniej więcej tak, jakby zrobić sernik bez sera, makowiec bez maku ;-)
No chyba, że nie to nie był rejestrator samochodowy (nie był oznaczony np. *Car DVR*, *Vehicle Cam*, itp.), tylko tzw. kamera akcji.
Motoroils.pl, 2013-03-17, 19:34
@sarasvati: a po ustawieniu dl. pliku na 2 minuty dalej nie nagrywa w petli? Podeslij mi link do Twojej kamerki (mail na mojej stronie).
aadam8, 2013-03-30, 05:38
Witam Wszystkich
Niedawni stałem się posiadaczem OMEGA HD CAR DVR.
Moje pytanie jest następujące: jaką kartę byście polecili. Na opakowaniu jest napisane do 32gb a dodatkowo w instrukcji obsługi, że zalecają stosowanie kart PLATINET. Zależy mi na karcie dużej do 32gb i dobrym zapisie. Dodam, że w lipcu jadę do Włoch i chcę trochę ponagrywać a i nawet porobić trochę zdjęć w innym urządzeniem. Proszę o poradę i z góry dziękuję
tirman, 2013-03-30, 20:37
Zakupiłem na Allegro kamerkę (http://allegro.pl/video-rejestrator-kamera-samochodowa-hd-pl-menu-i3082625245.html) i jest to trzecia, którą kupiłem i pierwsza, która działa. Wcześniejsze w identycznych (no, prawie) obudowach ale pierwsza padła (zasilanie: zabrzęczało i po zabawce), druga też (Omega, po pierwszym zapisie za drugim razem nie włączył się już ekran). Teraz ta trzecia, lecz jeszcze w innym opakowaniu, działa i jakość obrazu mnie zaskoczyła! Wersja oprogramowania HD302-V131 nagrywa VGA, D1(848x480), HD i FHD z tym, że ten ostatni wiele od HD się nie różni (interpolacja) i jest zbędny. Nie mniej jest! Ciekawostka: urządzenie nie posiada gniazda HDMI! Tablice rejestracyjne z niewielkiej odległości można odczytać nawet przy D1 co mnie mile zaskoczyło! Menu w języku polskim. Mam jednak problem: przy niektórych kartach pamięci wywala mi komunikat *błąd karty* i jej nie czyta. Nawet tych dobrych i szybkich. *Zatrybił* mi przy microSD, class4 w adapterze. Nie kumam o co chodzi. Ktoś miał taki przypadek? OVER!
gość, 2013-04-09, 17:58
Polecił bym nie używać kart 32gb lecz 16gb ponieważ jest podane do 32gb ale w tych kamerach nie widz lub zawieszają się dlatego maksymalna pojemność to 16gb
tirman, 2013-04-14, 00:00
Używałem tylko 16 GB.
wujek, 2013-04-18, 14:50
@omega om205, po czasie ale dla pych co będą, tak jak ja, szukali w przyszłości.
ad.1 Panelu nie da się rozjaśnić, przynajmniej u mnie
ad.2 kontynuuj-wył,10min.20min to czas nagrywania po wyłączeniu stacyjki (bateria jest tak słaba, że lepiej nie nagrywać w trasie bez stałego podłączenia do gniazda zapalniczki, bateria trzyma wtedy tylko date i czas podczas postoju). Ta funkcja typowo u Ruskich się przyda, jak by dresiarz nas wylukał w nieciekawej dzielnicy i chciał wykorzystać te 10min na kradzież radia. Na YT jest pełno takich filmików.
ad.3 Lepiej ustawić, tak myśle, oszczędzanie panelu na min (30s) m.in. ze względu na baterie

Ja jeszcze wył. motion detect Czasami nagra się coś ciekawego na światłach w 2,3 planie.
Gienek, 2013-04-24, 08:17
Witam.
W NeoNet kupiłem Omega Car DVR (124 zł) Jak dla mnie OK. Ale udało mi się zawiesić ją. PC-t widzi i czyta pliki ale kamera samodzielnie przy włączaniu miga tylko logiem Omega i - czarny ekran. Reset w instrukcji nie jest opisany ale odruchowo (patrząc na tutejsze wpisy) wyjąłem baterię nawet na noc i - nadal nic. Czy ktoś ma receptę, czy tylko zwrot mnię ratuje. Pozdrawiam
tirman, 2013-04-27, 19:09
Gienek, czyli masz to samo co ja miałem. Oddałem do reklamacji, uwzględniono, pieniążki zwrócono.
jodla01, 2013-04-27, 20:30
Witam
Mam rejestratorF900LHD i mam problem zdjęcia i owszem robi ale nie nagrywa mimo,że obraz jest na monitorze to na karcie go nie ma co morze być tego przyczyną.
Będę wdzięczna za doradę i pomoc
Pozdrawiam jodla01
Gienek, 2013-04-28, 10:19
No to też oddałem, ale wysłali do serwisu. Zobaczymy za 1-2 tyg. Pozdrawiam
Gienek, 2013-04-28, 10:22
Do jodla01
a może trzeba dodatkowo dać *ZAPISZ*. Sprawdź instrukcję. Pozdrawiam
ostry_gwint, 2013-05-25, 23:37
Siema chlopaki,
kiedy bedzie jakis porzadny test jakiejs profesjonalnej kamery DVR np XYZ? czy zawsze beda tanie podroby z chin? bo mysle, ze moja tesciowa lepiej widzi niz najlepsza z testowanych waszych kamer...bo przynajmniej ona (moja tesciowa) jest w stanie przeczytac nr tablic rejestracyjnych samochodu 1m od mojego...
Łukasz, 2013-05-26, 19:35
Zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia albo podobnego po to, żeby monitorować otoczenie samochodu, kiedy jest zaparkowany (zarówno w dzień na ulicy, jak i w nocy w garażu podziemnym).

Dlatego mam następujące pytania:
- czy wykrywacz ruchu w tym rejestratorze (albo innym) potrafi wykryć człowieka przechodzącego przed maską, czy raczej wykrywa znaczny ruch, taki z jakim mamy do czynienia, gdy samochód się przemieszcza
- czy ładowanie baterii rejestratora trwa również po wyjęciu kluczyka ze stacyjki? to może zależeć od modelu auta - posiadam A4 B8
, 2013-05-27, 00:43
@ostry_gwint, jako przedstawiciela firmy XYZ zapraszam Ciebie do kontaktu e-mail ;)

@Łukasz, takie rejestratory raczej nie będą się nadawały do tej funkcji, o detekcji nic konkretnego nie powiem, co do ładowania to kwestia *obecności prądu* w zapalniczce... w większości aut to wraz z wyjęciem kluczyk zanika napięcie w zapalniczkach i nie ma wtedy ładowania baterii...

chyba lepiej już kupić w elektrycznym jakąś prawdziwą czujkę ruchu i zrobić własną instalację ;)
mirek, 2013-06-12, 10:38
Ostatnio zakupiłem takie urządzenie w Realu za 94.95 złotego.Jadąc na wakacje włożyłem kartę 8 GB z czystej niewiedzy.Nagrywa doskonale aż do pełnego zapełnienia karty.Jak uznam że było coś godnego uwagi to robię zrzut na komputer,czyszczę kartę i jazda od nowa.Nie myślę aby za te pieniądze robić z tego coś nadzwyczajnego,co ma mi pilnować auta w nocy choć gdy pozostawiłem auto na postoju dalej nagrywało.Mam dodatkowe wejście na zapalniczkę i stale tam jest prąd.To w końcu nic trudnego.Nagrane zostało wszystko co się działo podczas postoju.Kto przeszedł obok lub co przejechało.Za te pieniądze urządzenie wręcz doskonałe i czasami niezbędne głównie na motocyklistów szaleńców którzy na swoich forach wiecznie narzekają że taką krzywdę im robią.
, 2013-06-12, 16:33
@mirek, ustaw opcję zapisu w pętli, to po zapełnieniu karty stare nagrania (pliki) będą usuwane i robione miejsce na nowe... w zależności od rejestratora (ty[u kompresji) to na karcie 16 GB zmieści się od 2,5 do 5,5 ostatnich godzin...
Stach, 2013-06-18, 13:39
Dla mnie kamera jest wystarczająca, niestety opis obsługi jest bardzo ubogi za żadne skarby nie wiem jak ustawić datę i czas w związku z powyższym na nagraniu jest prezentowana nieaktualna data i czas.
daffi, 2013-06-19, 15:00
Włącz kamerę, naciśnij MENU, następnie MODE, wybierz data i czas przyciskiem DOWN i ustaw datę i godzinę ty samym przyciskiem, zatwierdż OK i gotowe
arioo, 2013-06-28, 17:44
Daffi-nie da się próbowałem....
Jak do jasnej ustawić CZAS I DATE :/
Aidil, 2013-06-28, 21:36
Też mam problem z ustawieniem aktualnej daty i czasu. W sposób podany przez Daffi nie da się tego zrobić. Czy ktoś może podpowiedzieć jak zmienić datę i czas? Będę wdzięczna
, 2013-06-28, 22:22
Jak macie opcję w systemie do ustawiania daty i po ustawieniu to nie działa to błąd w oprogramowaniu... jak inaczej chcecie tę datę ustawiać jak sposób przewidziany przez producenta to nie działa? poza tym piszcie do sprzedawców albo do producentów rejestratorów o instrukcje obsługi, a jak nie działa to zwracać urządzenia jaki niesprawne, niezgodne z umową...
Aidil, 2013-06-29, 00:28
Dotarłam do sposobu ustawienia daty i godziny. Wcisnęłam jednocześnie MENU i MODE, dostałam dodatkowe opcje menu. Tam można date i godzine ustawić, u siebie już to zrobiłam. Podobnie dodatkowe menu jest z pozycji aparatu foto, jego dotyczące. Sprawdziłam też dyktafon, ale tam tego dodatkowego menu nie znalazłam. Jestem z natury dociekliwa, mam nadzieję że to działa nie tylko u mnie. Pozdrawiam
arioo, 2013-06-29, 07:58
Aidil osobno to wcisnełeś czy razem??
Aidil, 2013-06-29, 08:55
Jednocześnie, czyli dwoma palcami razem. Próbowałam kilka razy żeby sprawdzić czy to nie przypadek, Za każdym razem jednoczesnego (nie po kolei) wciśnięcia dostawałąm to dodatkowe menu. Tam trzeba przejść do daty i czasu i potwierdzić OK. Wtedy wyskakuje mi możliwość ustawienia. Kolejne cyfry daty i czasu dostałam przy pomocy DOWN i UP. Potem oczywiście OK
arioo, 2013-06-29, 09:51
No nic się nie da :/
chyba mam coś zepsute, ogólnie kamerka chodzi i da się nagrywać ale do menu za nic nie idzie wejść :/
Aidil, 2013-06-29, 10:09
Ja u siebie wypróbowałam na zasadzie prób i błędów bo w instrukcji takiej możliwości nie mam. Ot, spróbowałam co się stanie jak wcisnę dwa przyciski jednocześnie. Przyznam, że efekt tego mnie zaskoczył pozytywnie. Taka dociekliwość bywa czasem kłopotliwa, bo system w laptopie w ten sposób też już kiedyś rozwaliłam. Ale taką mam naturę, że lubię sprawdzić swoje *pomysły*. W tym przypadku dało to efekt, a dość długo szukałam sposobu na tą datę. Jestem w dziedzinie takich urządzeń totalnym samoukiem
arioo, 2013-06-29, 10:24
Aidil już próbowałem 2 naraz 3 4 i nic, z góry i z dołu 101 możliwości i żadna nie dała rady. A co do laptopa to bym nie dał ci go do ręki :D :P
Wyśle tą kamerkę do gwarancji w poniedziałek, zobaczę co powiedzą...
Też jestem samoukiem, ale przy tej kamerce ręce mi opadają..
Albo tobie wyślę i się baw potem mi powiesz jak to rozkminiłaś :D hehe
Aidil, 2013-06-29, 11:14
Arioo, w tamtym laptopie system mi córka wtedy postawiła, potem sama jeszcze 2 razy stawiałam, od roku mam nowszy i też sobie przyzwoicie z nim radzę radzę, Kiedyś bałam się takich urządzeń jak ognia. Wracając do rejestratora, nie wiem co Ci jeszcze podpowiedzieć. Ja mam czasem takie natchnienie, myśl którą sparawdzam w praktyce . I to wypali, albo nie. Może Tobie też jeszcze jakiś pomysł wpadnie. Pozdrawiam
Asus, 2013-07-11, 18:14
W mojej Mancie 308 przyciski zadziałały data ustawiona , z instrukcji nic nie wynika .Dzięki za podpowiedz
Jakub, 2013-07-19, 18:45
Natomiast w mojej OMEGA niestety ciągle tylko nagrywa 1 minutę.. ustawię na 2, 5 lub 15 to i tak minuta i kolejny od nowa idzie.
jasiu, 2013-08-22, 20:57
Ja tez nie mam takiego dodatkowego menu. nie wiem co zrobic
dekoder, 2013-08-31, 18:28
Witam serdecznie kupilem ostatnio hd dvr portable wlozylem karte SD HC16gb firmy hama i nie widzi jej urzadzenie, popelnilem jakis blad? wyswietla sie napis no card albo karta jest pełna. Sprawdzilem w innym urzadeniu to jest w aparacie fotograficznym i karta jest ok.
rysiek, 2013-09-02, 16:27
Witam,mam pytanie niedawno zakupiłem rejestrator i nie wiem czy z nim coś jest nie tak czy może karta która zakupiłem coś szwankuje,taki sam jak wyżej na zdjęciach albo może ja nie potrafię go ustawić ! czy mogę prosić o podstawowe ustawienia jakie powinny być
, 2013-09-02, 16:39
@dekoder, @rysiek... nic nie ma do ustawiania albo rozmyślania... karta powinna działać od razu, bez żadnego ustawiania...
rysiek, 2013-09-02, 21:51
Jednak karta jest ok włożyłem ja do kompa i odtwarza wszystkie nagrane pliki ale za pomocą kabla bezpośrednio z rejestratora kilka sekund tylko a potem obraz-stop tylko głos słychać od czasu do czasu tylko przesunie klatkę i czy powinien jak u mnie nagrywać 2 min.mała przerwa i znowu 2 min i tak cały czas a na nagraniach potem widać małe przerwy
Andrzej, 2013-09-02, 22:33
Mam rejestrator Omega om-205- praktycznie kopia urządzenia z tego art. Pytanie jesli ktoś wie na jakiej zasadzie rejestrator nagrywa *automatycznie po uruchomieniu auta*? Mam nadzieje ze jest to co innego niż *detekcja ruchu* opisana w instrukcji. Funkcja ta bowiem i tak nagrywa na postoju jak nic przed autem sie nie dzieje. A może chodzi o zasilanie ? Skok napięcia?
, 2013-09-02, 22:36
@Andrzej, tak, chodzi o zasilanie w zapalniczce, jak się pojawi to startuje urządzenia... to sam po podłączeniu przez USB do komputera...

jest jeszcze opcja nagrywania po wyłączeniu auta (zaniku zasilania), wtedy można ustawić czy ma wyłączyć się od razu, czy po 5, 10, 15 minutach...

@rysiek, nie wiem co poradzić...
Andrzej, 2013-09-03, 20:51
@SpalaczBenzyny - dzięki ale ja mam prąd w *zapalniczce* cały czas :) może dlatego na postoju też mi nagrywa :)

@Rysiek - może karta jest za wolna (przerwy) - albo podłączasz do portu USB 1.1(odtwarzanie) ??

-Chciałem przedłużyć taśmę - ale nie mogę nigdzie znależć 24pin jakiejś fabrycznej (gniazdo - bolce)
-Po rozkręceniu urządzenia widzę też miejsce na spodzie i z jednego z boków gdzie możnaby klejem na gorąco zatopić nakrętkę (+podkładka) z gwintem fotograficznym (1/4 cala 20zwojow na cal)
Sporo by to ułatwiło w montażu urządzenia bliżej szyby za lusterkiem (jeśli nie mam taśmy do rozpięcia kamery z urządzeniem na razie) - taka podpowiedz - moze komus sie przyda
marta, 2013-09-08, 10:59
Jak właczyc swiatelko?
nike, 2013-09-14, 11:02
Witam nie wiem jak mam ustawic date i godzine ;/
Tomasz, 2013-09-14, 11:47
Nie żebym się czepiał ale na pudelku nie ma info ze on nagrywa w 1080p tylko ze obsluguje taka rozdzialke mimo ze jest HDReady(co jest prawda bo ma HDMI)... Jak byk pisze ze nagrywa w 1280/720 i na hdmi ma 1080p!
, 2013-09-14, 13:03
A co to znaczy, że obsługuje 1080p a nie nagrywa 1080p? co to jest ta obsługa?

informacja zamieszczona tylko po to aby wprowadzić w błąd kupujących, którzy będą sądzili, że ten rejestrator nagrywa w FullHD...
zenekGB, 2013-09-18, 22:55
Witam!!!
dzieki Spalacz Benzyny za takie obszerne opisy.po dokladnej analizie i ja skusilem sie na zakup takowej kamerki .wyslana z chin doszla w ciagu 3 dni do GB.dla tych co sie wachaja ,po zakupie montarz jest prosty i obsluga latwa.znalazlem nawet polski jezyk w tym wydaniu.filmiki spoko nagrywaja sie na karte od telefonu 2GB.wychodzi to jakies 12 minut filmu w odcinkach po 2 minuty.mozna spoko wydluzac nagranie ale uwazam ze wlasnie takie sa dobre zeby szybko wylapac to co nas interesuje.jest opcja zeby przyblizac obraz wiec nawet widac numer rejestracyny auta poprzedzajacego.jestem zadowolony ,nawet nie dobilo mnie to ze po drodze zginela bateria,ale na ebay-u za 2 funty kupilem nowa.polecam kazdemu taka kamerke,a w miare czasu na kuno lepszych zabawek.ja po kazdym dniu zgrywam sobie z karty fimiki i zawsze mam czysta karte gotowa do nagrania.Spalacz Benzyny tak jasno opisal wszystko ze teraz to bajka jak ogladam moje filmiki.pozdrawiam goraco posiadaczy kamerek jak i niezdecydowanych w zakupie.
zenek GB
żona kierowcy, 2013-10-02, 18:06
Witam
Spalacz mam prośbę, w związku z tym, że zupełnie nie znam się na sprzętach elektronicznych, a chciałabym mężowi kupić na prezent kamerę to auta ciężarowego to może mógłbyś podać mi jakiś konkretny model warty zakupu (tak do 300zł). Fajnie gdyby miała polskie menu. Chodzi o to żebym mogła pójść do sklepu i po prostu kupić konkretną rzecz. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam
, 2013-10-02, 18:25
@żona, nic więcej nie napiszę ponad to co już pisałem na blogu... w Real-u są rejestratory do kupienia od ręki, to samo w Euro RTV AGD... lepsze są te co nagrywają w FullHD (ciężko kupić jakiś za 300 zł), gorsze te co HD Ready 720p (od 100 zł)... ja mam te gorsze, tj. HD Ready 720p...
Kierowiec, 2013-10-28, 13:55
Zainteresował mnie szczególnie wątek odłączenia obiektywu, tak by rejestrator schować, podpiąć na stałe a obiektyw umieścić np na lusterku wstecznym.
I moje pytanie: czy rozbierałeś jeszcze jakieś inne, lepsze jakościowo rejestratory i czy da się odłączyć obiektyw od płytki?
, 2013-10-28, 16:51
Chyba lepiej byłoby kupić jakiś mały i cały rejestrator... tak sobie teraz myślę, i go jakoś zamontować w mało widocznym miejscu, tj. albo w kącie szyby albo za lusterkiem...
Rafal, 2013-11-04, 20:55
Witam
Ja mam problem z nagrywaniem w pętli, gdy karta się zapełnia wyskakuje komunikat - pamięć pełna- próbowałem różnych ustawień i nic. Gdzie to dokładnie się ustawia żeby kamera kasowała najstarszy plik , bo może nie to zmieniam
dzięki
pozdrawiam
Seba, 2013-11-09, 17:46
Witam,
Mam ten sam problem co kolega RAFAL. Nie dzieła nagrywanie w pętli . Po zapełnieniu karty kamerka nie nagrywa, jedynie informuje o zapełnieniu karty. Muszę ją ręcznie sformatować i znowu nagrywa. Jak temu zaradzić ?
Pozdrawiam.
, 2013-11-10, 01:12
Loop rekording on/off czy jak tam to się nazywa w danym rejestratorze i powinno działać...
Seba, 2013-11-12, 23:21
Praca w pętli włączona, ale nie działa.
Imp, 2013-11-18, 14:28
Witam. Zakupiłem rejestrator hd car dvr 720p i mam mały problem. Mianowicie kiedy wkładam karte (32GB toshiba lub 8GB kingstone) wyswietla sie napis ze błąd karty i prosi o formatowanie. Niestety po formatowaniu dalej wyswietla sie to samo i napis press plug out card. Czy ktoś jeszcze miał taki problem??? Czy moze moj rejestrator to felerna sztuka i moge go wy****.
Pzdr
marcin, 2013-12-16, 18:51
Gdzie mozna naprawic rejestrator kto sie tym zajmuje jak coś to podaj namiar na Podkarpaciu z bliskich okolic jasła poszedł mi chyba wyświetlacz kamerka nagrywa bo widze jak podłącze pod kompa w skutek upadku cos musiało sie stac ze wyświetlacz mi nic nie pokazuje
Jurek, 2013-12-22, 00:11
I ja zabiorę głos w tej dyskusji, jako *szczęśliwy* posiadacz rejestratora jazdy HD CAR DVR HD 720p kupionym na allegro za kwotę calych 70 zeta. Mimo zapewnień sprzedawcy o polskim menu takiego w nim nie było, ale jakoś sobie poradziłem z ustawieniem. Kupiłem kartę SD na początek 8 GB. Po podłączeniu i uruchomieniu auta rejestrator zadziałał, ale już kolejne uruchomienie auta powodowało, że się zawieszał. Po pewnym czasie zauważyłem jakiś komunikat, ale tak szybko znikał, że trudno było go odczytać, jednak udało mi się ...card error* Wyjąłem kartę z aparatu, co prawda tylko 4 GB założyłem iiii .... działa i to już 3 dzień z rzędu :) Spalacz Beznyny ma rację te fHD to ściema :) ale w sumie nagranie może być odtwarzałem na TV bo dostałem kabel HDMI w pudełku i nawet nieźle to wygląda nawet noca i w deszczu Niebawem sprzedawca wymienia mi ten co mam na inny z polskim menu, ale zastrzegł, że nie będzie FHD :) na co się zgodziłem bo przecież w rzeczywistości nie i tak nie tego nie ma. I jeszcze jedno próbowałem jeździć na zumie, ale się przeliczyłem, bo zum strasznei ściemnia obraz nawet za dania. Teraz musze opracować metodę by w jakiś sposób rejestrator był szybko wymontowywalny mimo, że tanizna, to szkoda szyb i zamków w samochodzie zostawiając go wewnątrz. Spalacz benzyny co z tym kartami SD ?? jak kupić dobrą ? działającą w tych rejestratorach ?? Pozdrawiam
Tomek, 2014-01-19, 22:58
Szczerze mówiąc w tej chwili już powoli staje się przeżytkiem (wchodzą nowe układy typu Novatek 96650, Ambarella A9) co nie znaczy, że jest tak tragiczny jak te nagrywające 640x480... Z moim egzemplarzem Omegi OM205 jest tak: karty SDHC klasy 10, biała Toshiba 16GB i Sandisk Ultra Android micro klasy 10/UHS-1 32GB nie chcą działać. Toshiba po formatowaniu nagrywa do pierwszego lub drugiego wyłączenia, Sandisk 32GB wogóle nie chce się sformatować w urządzeniu. Zwykłe karty Kingston SDHC 16GB i 8GB kl.4 działają normalnie. Jedyną szybką kartą która działa u mnie jest stary sandisk extreme 4GB lub ultra II 2 GB jest wtedy dobra płynność ale czas nagrywania wiadomo, że krótki. Po 3 miesiącach zawiesił się na amen (krzaczki na ekranie lub zielone tło), pomogło załadownie softu ze strony Platinet odpowiednim programem, działa też soft rosyjskiej firmy Explay (do DVR-003HD). Na stronie tej firmy są programy do update*u oprogramowania. Na razie działa, niestety nie poprawiło to współpracy z tymi kartami, które nie chcą działać.
misiek77, 2014-03-14, 16:43
Witam
ja zakupiłem to urządzenie całkiem niedawno i od razu mam z nim problem. po odpaleniu kamery pojawia mi się biały ekran,tak samo robi się po podłączeniu ładowarki co to może być za przyczyna takiego zachowania kamerki?Jeżeli ktoś ma wiedzę jak zrobić reset czy to uruchomić tak aby działało to będę wdzięczny .
pozdrawiam
leszek, 2014-03-29, 12:56
Witam,mam małe pytanie,zakupiłem rejestrator formy dvr mini goclever
Po włożeniu 1 gigowej lub 2 gigowej karty wyświetla sie napis karta zapełniona,co to może być???Formatowałem obie karty,czy za mała pojemność by była?.....Prosze o odp
stachu, 2014-05-01, 10:50
Odpowie ktos wkoncu na pytanie co zrobic jezeli wideorejestrator nie nagrywa w petli? Nagrywanie w petli jest wlaczone i dalej nic. Zapelni karte i komunikat pelna karta. Mam wideorejestrator firmy lark. Temat byl zaczynany ale zero odpowiedzi
, 2014-05-02, 00:21
@stachu, jakiej pomocy oczekujesz? nagrywanie w pętli się włącza (patrz instrukcja) i ma działać, jak nie działa to najpewniej rejestrator jest wadliwy i tyle... składać należy reklamację (lepiej: niezgodność towaru z umową)...

@leszek, tak samo... to są pytania do producenta tego rejestratora albo sprzedawcy...

samemu niewiele można zrobić, poza resetem urządzenia, resetem ustawień i wymianą karty na inną...
sterndoctor, 2014-05-02, 14:32
Witam,
Miałem taki rejestrator od świąt Bożego Narodzenia i wytztmał jakoś do połowy lutego ;( z czego w lutym go nie używałem ani razu i chciałem ponownie ponagrywać i niestety już nie zadziałał xD generalnie nie polecam takich sprzętów, bo wytrzymałość jest mizerna. Swój zakupiłem w grudniu za 120 z przesyłką ;)
bond007, 2014-06-04, 14:37
Rejestrator ma swoj nr OMCDVR205, aktualizacja oprogramowania http://support.platinet.pl/car-dvr/omcdvr205/ przy czym nie wiem czy nie zmieni języka. Co do tresci *press plug out card* testowalem około 12 kart pamieci roznych pojemnosci i predkosci zapisu jak i adapterow- rozwiazania nie znalazlem- czyta tylko dwie 2gb oraz 8gb. Najlepiej przed zakupem nowej karty wlozyc do kamerki i sprawdzic czy ja odczyta
SUPER RECENZJA, 2014-06-14, 20:51
Właśnie się zastanawiałem nad tym czy kupować to tanie chińskie badziewie na allegro. Bo nie chce nosić ze sobą rejestratora cały czas i liczyłem ,że go ukryję gdzieś w aucie wcześniej rozbierając na części pierwsze.

Fajnie ,że rozebrałeś ten rejestrator! Chyba się zdecyduje i popróbuje go jakoś na stałę wmontować do swojego autka.
, 2014-06-14, 20:55
Mi z tych trzech mniej lub bardziej tanich rejestratorów został jak na razie jeden sprawny (ten z tego materiału) którego używam do tej pory. Raczej to się wszystko może posypać więc lepiej kupić w jakimś Tesco, Real czy MediaMarkt (widziałem ostatnio całą półkę z rejestratorami) bo jakby co to będzie można do kogo przyjść z reklamacją. Inaczej nikomu nie będzie się chciało odsyłać tego do sprzedawcy w internecie.

Ciężko to na stałe gdzieś w montować i jest to spory problem bo mi się nie chce go wyciągać za każdym razem, kable się plączą i przez to prawie w ogóle go nie używam.
Tom & Jerry, 2015-01-19, 13:01
Witam, dostałem w prezencie podobny rejestrator (bez wejścia HDMI) i zauważyłem mankament tego typu, że jak już przerwę nagrywanie i chcę obejrzeć to mogę odtworzyć tylko przedostatni film z pentli. A w ost wyskakuje błąd i nie da się odtworzyć. Co jest grane?
jarek, 2015-02-01, 12:36
Mam rejestrator i jak zapełni się karta,to muszę sam kasować. jaką funkcję muszę włączyć,żeby rejestrator robił to automatycznie? czyli stare pliki kasował,a w to miejsce nagrywał nowe.
jarek, 2015-02-01, 12:43
Mam funkcję loop rec włączoną. czy to ta funkcja odpowiada za nagrywanie ciągłe? i jeszcze jedno. co znaczy funkcja continue off 10min 20 min. pytam,bo nie mam instrukcji w języku polskim
, 2015-02-01, 20:50
Tak, loop rec to nagrywanie w pętli czyli gdy zapełni się karta to stare nagrania są kasowane aby zrobić miejsce dla nowych. To continue to pewnie nagrywanie po odłączeniu zasilania czyli jak wychodzisz z auta to jeszcze kamera nagrywa przez te 10 czy 20 minut.
BDK, 2015-03-02, 08:40
Mam taką kamerkę tylko nie włązę LEED?
Jak to zrobi?
rekalistwa, 2015-09-19, 18:36
Potrzebuję softa i instrukcję bo isp nie widzi mojego sprzętu a soft jest wadliwy
Ja, 2015-12-29, 11:45
Jak ustawić datę i godzinę?

Napisz komentarz

Autor *

Strona

Komentarz *