Na torze (140) | Na drodze (96) | W garażu (94) | Wydarzenia (66) | Poza autem (34) | Testy aut (20) | Karting (16) | Testy (14) |

Test rejestratora G1WH

G1WH Rejestrator trasy kamera samochodowa

Krótki test G1WH czyli dzisiaj prawdopodobnie najlepszego rejestratora pod względem stosunku jakości do ceny, tutaj około 200 zł.

Tak w jednym akapicie to chyba jest to najlepszy z dostępnych rejestratorów trasy w typowej cenie czyli okolicach 200 zł. Gdybym teraz chciał kupić rejestrator to byłby to właśnie ten. Nagrywa bardzo ładny, wyraźny obraz w rozdzielczości FullHD (1920x1080) z 30 klatkami na sekundę, zapisywany w formacie MOV z kodekiem H.264 dzięki czemu obraz jest właśnie ładny i wyraźny i zajmuje względnie mało miejsca na karcie pamięci. Kąt widzenia obiektywu wynosi 140 stopni.

Wszystko jest w porządku z nagrywanym obrazem, jest taki jaki powinien być, jaki chciałoby się aby był. Czytelne są wszystkie rejestracje aut w najbliższym otoczeniu, też tych mijanych, tych zaparkowanych.

Poniżej zamieszczam przykładowe nagrania, zamieszczone na Youtube bezpośrednio z karty. Niestety okazuje się, że Youtube pogarsza jakość nagrań więc na karcie są one lepsze, widać więcej szczegółów. Oczywiście trzeba kliknąć na wyświetlanie w lepszej jakości, przynajmniej 720p.

W nocy jest oczywiście sporo gorzej ale zarazem też sporo widać. Chyba nic lepszego nie znajdzie się.Poniżej jeszcze stop-klatka wykonana z nagrania z karty (nie z Youtube), oczywiście wybrana przeze mnie aby pokazać jak najlepszy obraz, przy czym oczywiście beż żadnej edycji czy poprawek graficznych. Kliknij aby powiększyć do wymiaru 1920x1080 czyli takiego jaki był na nagraniu.

Stop klatka Rejestrator trasy G1WH miniaturaCo ważne, nie ma żadnej luki w nagraniach pomiędzy poszczególnymi plikami zapisywanymi na karcie, a przeciwnie, jest 1 sek. nakładanie się obrazu czyli niejako nowy plik zaczyna się i zawiera w sobie ostatnią sekundę nagrania z poprzedniego pliku.Numer seryjny oprogramowania G1WH rejestrator

Mowa jest o rejestratorze G1WH z oprogramowaniem G1WH-DA380-150424V01. Pomijam kwestie związane z aktualizacją czy wgraniem innego, lepszego oprogramowania bo tego nie robiłem i nic nie mogę na ten temat napisać.Rozdzielczość obrazu G1WH rejestrator

Na przykład zupełnie do niczego jest nagrywanie w 60 klatkach na sekundę. Obraz taki jest bardzo kiepski i nie nadaje się w zasadzie do oglądania. Może aktualizacja oprogramowania coś w tym temacie zmienia. Jeżeli kogoś interesują te podwojone klatki na sekundę to niech będzie ostrożny bo to nie jest to czego można się spodziewać czyli jakości jak dla 720p przy 30 klatkach tylko z 60 klatkami.

Generalnie najlepiej nagrywać w tym rejestratorze w najwyższej rozdzielczości, tutaj podpisanej 1080FHD. 720p też jest OK, obraz jest w porządku ale oczywiście z mniejszą ilością szczegółów. Niższe rozdzielczości są już kiepskie, tak samo jak te 60 klatek na sekundę.Bok G1WH rejestrator

Folia jeszcze nie odklejona :)Front G1WH rejestrator

Duże przyciski, obsługa jest prosta. Z resztą jak się raz nastawi parametry nagrywania to zwykle się z tego cały czas korzysta. Rejestrator oczywiście startuje i wyłącza się wraz z zapłonem w aucie (można też tę funkcję wyłączyć) więc może działać w tle, zupełnie bezobsługowo.Rejesytrator trasy G1WH

Ekran jest spory i mieszczą się na nim symbole wszystkich parametrów jakie zostały ustawione.

Moja złota rada jest taka aby mocować kabel tak jak na zdjęciu czyli najpierw zawiązać go na uchwycie i później wsadzić wtyczkę USB. Chodzi o to, że wtyczka USB szybko się wyrabia gdy kabel rusza się w czasie jazdy i przestaje łączyć.G1WH rejestrator obiektyw

Obiektyw jest nie wymienialny. Pewnie też plastikowy. Typowy w takich urządzeniach. Kąt widzenia wynosi 140 stopni i po mojemu jest to maksymalny kąt jaki może być, więcej jest już za dużo bo wtedy obraz jest zbyt zniekształcony.Slot mini HDMI  G1WH rejestrator

Złącze miniHDMI do podłączenia zewnętrznego ekranu (telewizora). Bateria nie jest wymienialna więc jedynym ratunkiem przy zawieszeniu się urządzenia jest przycisk reset.USB w G1WH rejestrator

Wejście USB do ładowarki samochodowej i kabla do podłączenia do komputera (wtedy rejestrator może działać jako kamerka internetowa albo do kopiowania nagranych plików do komputera, jeżeli nie mamy czytnika karty pamięci). Jest też złącze AV do podłączenia telewizora, nie sprawdzałem tego, jak i miniHDMI.

Po drugiej stronie jest jeszcze przycisk on/off i włączania/wyłączania nagrywania. Zapomniałem zrobić zdjęcie.Slot microSD G1WH rejestrator

Slot na kartę pamięci microSD.Karta pamięci do G1WH rejestrator

Kupując kartę pamięci należy zwracać uwagę na to aby miała klasę prędkości 10 (symbol 10 w C) i zarazem aby było jak najwięcej MB/s przy zapisie. Tutaj karta ma mieć do 48 MB/s i to jest sporo. Jak jest 30 MB/s to też jest bardzo OK. Słabo jest jak jest te definicyjne 10 MB/s które to świadczy o klasie 10. Rejestrator pewnie będzie dobrze nagrywał i przy kartach spełniających minima dla klasy ale później przy kopiowaniu tego na komputer długo się czeka.

Co do pojemności to 16 GB albo 32 GB (dzisiaj niecałe 60 zł). 32 GB pozwoli zapisać około 5 godzin w najwyższej rozdzielczości. Rejestrator obsługuje karty do 64 GB.

Przeciętny plik z tego rejestratora o czasie 10 minut w rozdzielczości 1920x1080 zajmuje około 935 MB. W rozdzielczości 1280x720 zajmuje około 550 MB.G1WH rejestrator opakowanie

Rejestrator zapakowany jest w jakieś uniwersalne opakowanie, bez żadnej marki czy loga, na dobrą sprawę to zanim nie otworzy się opakowania to nie wiadomo co jest w środku.G1WH rejestrator opakowanie etykieta

Jedynie na naklejce jest napisane G1WH.

Tak na marginesie dodam, że zwykle rejestratorami jest taka sytuacja, że dopóki nie włączymy i nie sprawdzimy czy obraz jest taki jaki powinien być to nie ma żadnej pewności, że kupiliśmy to za co zapłaciliśmy. Może przy G1WH nie jest to tak powszechne zjawisko bo ten rejestrator ma dość charakterystyczną obudowę ale w przypadku typowych tańszych rejestratorów z ekranem z klapką i bez żadnej nazwy to już w ogóle nie wiadomo co się kupiło. Ja nie potrafiłbym komuś przez telefon wytłumaczyć jaki mam rejestrator tak aby kupił sobie taki sam. Nawet sam jak kupowałem drugi taki sam ale z innego źródła to nie byłem pewny, że kupuję to co chcę. Trzeba uważać, tzn. nie przywiązywać się zbytnio do tych 200 zł które wydajemy albo kupować z takiego źródła gdzie nie będzie problemu ze zwrotem czy reklamacją.

Dzisiaj kupując rejestrator zwracałbym uwagę właśnie na to czy nagrywa 1920x1080 oraz czy ma kodek H.264. Aby mieć pewność sprawdziłbym jakie ma chipsety i przetworniki obrazu upewniając się, że faktycznie jest on w stanie nagrać taki obraz. Później trzymałbym kciuki za to aby wszystko okazało się prawdą i nie było żadnych błędów czy przekłamać w opisie. Np. 1080p w cywilizowanym świecie oznacza 1920x1080 (16:9) a nie 1440x1080 czyli obraz o proporcjach 4:3 więc trzeba sprawdzić czy przypadkiem nie dostajemy tej gorszej rozdzielczości choć obie mają owe 1080 linii w pionie. Albo czy jest 25-30 klatek na sekundę a nie 12-15 które też się czasami trafiają dla najwyższej rozdzielczości. I aby kąt obiektywu nie był większy niż te 140 stopni.

Owy rejestrator G1WH został mi pożyczony na kilka dni i już go nie mam. Nie sprawdzałem działania większości dodatkowych funkcji z których nigdy nie miałem zamiaru korzystać. Też nie jestem w stanie już nagrać żadnych dodatkowych nagrań, tyle co sprawdziłem tyle opisałem.

Komentarze (20) skocz na koniec

Matt, 2015-07-28, 18:44
Szkoda, że jest to upscale. Koło 720p to nawet nie stało, z taką *szczegółowością* obrazu
, 2015-07-28, 19:21
Mi tam nie szkoda.

Link do stop-klatki:
http://www.spalacz.pl/media/stop_klatka_rejestrator_trasy_g1wh.png

Tutaj stop-klatka z GoPro Hero 3 Black (1080p/60):
http://www.spalacz.pl/media/stop_klatka_gopro_hero3.png

Oczywiście w przypadku GoPro było zachmurzenie, gorsze warunku oświetleniowe ale takie nagranie mam pod ręką, mogę poszukać innego ale niewiele to zmieni, tj. stop klatka z G1WH nie stanie się nagle do bani. Ten rejestrator nagrywa przyzwoity obraz, czy tam stał blisko czy daleko 720p to już chyba... sprawa dla reportera ;)

Choć zapewne masz rację i w takich bezwzględnych wartościach jest tam jakieś "rozciągani" czy inne graficzne sztuczki ale w rejestratorowej rzeczywistości było nie było to się zwie FullHD (1080FHD w tym przypadki) choć może i przy 720p nie stało.
Noriad, 2015-07-28, 19:27
No to powstał u Ciebie Spalacz kolejny post, pod którym przez parę lat będą pytania pt. czy taki jest dobry, czy może inny lepszy, jaki polecisz itd.... ;-)

A jeżeli chodzi o temat postu - ja z kolei kupiłem sobie SJ4000 + uchwyt. Przy ściąganiu z chin nie wychodzi dużo drożej, na pewno jako rejestrator sprawdza się słabiej (chociaż jakość można by w sumie kiedyś porównać...) ale za to ma wymienne baterie no i wszystkie inne plusy kamery sportowej :)
, 2015-07-28, 19:38
Przy SJ4000 to dla MNIE te 170 stopni obiektywu to za dużo, rozumiem, że nie da się tego zmienić na mniejszy w ustawieniach? Nie wydaje mi się aby miało się sprawować słabiej. Może co najwyżej wygoda korzystania. Bo jak rozumiem można kabel podłączyć jako zasilanie.
Noria, 2015-07-28, 20:07
Kątu obiektywu zmniejszyć się nie da niestety. Co do zasilania - kabel można podłączyć, dodatkowo można ustawić żeby zaczęła nagrywanie jak ją zasilisz. Nagrywanie cykliczne również jest (też jest 1 sekunda *nakładki* pomiędzy plikami).

Jeżeli chciałbyś zobaczyć jakość, mój krótki film z zeszłego roku (proponuję pobrać na dysk, bo onedrive sam dostraja jakość i różnie z nią jest):
http://1drv.ms/1JPmlnJ
, 2015-07-28, 20:31
@Noriad, obraz trochę gorszy, np. mniej ostre rejestracje na stop-klatkach ale może to wynikać z gorszego oświetlenia (u mnie było słońce i niebieskie niebo).
Noriad, 2015-07-28, 21:15
@Spalacz - wiesz, to może nawet wynikać z obiektywu... Dlatego też napisałem, że to (pewnie) gorsza kamerka do samochodu, ale za to ma ileś innych plusów, dzięki którym mi się bardziej przyda (a przynajmniej tak mi się wydaje). A jakość i tak jest ok, w razie jakiegoś zdarzenia powinno wszystko być widać :)
mag3333, 2015-07-28, 21:16
Aż skomentuję :) sam się przymierzałem do zakupu tego cuda (wręcz legenda jeśli chodzi o value4money, dodatkowo na aliexpress mozna kupic za około 120zl.), ale ostatecznie, właśnie dziś zakupiłem farbowaną owcę :) czyli polskiego chińczyka :) (może akurat będzie jakaś gwarancja? :) )
http://www.goclever.com/pl/produkty,c1/kamery,c13/dvr-titanium,a306.html

długo się zastanawiałem i ostatecznie padło na to cudo. wg katalogu ma 170st, ale w rzeczywistości ma mniej, myślę, że są dość podobne, ja za swój daję 209pln, stawka podobna, a za 249 mogłem mieć też moduł gps który jest obsługiwany. jednak jest bardzo dużo komentarzy że moduł ten działa źle więc zrezygnowałem :)
Noriad, 2015-07-28, 21:17
@Spalacz - jeszcze jedno - co do jakości to po prostu trzeba by nagrywać w tych samych warunkach (albo jadąc jedno auto za drugim albo po prostu mieć dwa zamocowane na szybie obok siebie) i wtedy można by analizować klatka po klatce, bo tak to jest dużo czynników które mogą pomiar zakłócać.
Motoroils.pl, 2015-07-28, 21:23
Tu jest kopalnia wiedzy nt. tej kamery: http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?t=2711 - jest np. napisane, że słabo działa z SanDisk 32 GB Class 10 - co potwierdziło się u mnie. Korzystam z karty Toshiba 16 GB Class 4, co spokojnie wystarcza (nominalna szybkość zapisu tej karty w teorii jest wyższa niż bitrate kamery, co sprawdziło się w praktyce).
, 2015-07-28, 21:36
Tomek, ciekawe z tą kartą SanDisk 32 GB Class 10, tj. ja tę kamerkę testowałem na SanDisk Class 10 ale 16 GB i oczywiście problemu nie było a tę 32 GB to tylko sprawdziłem czy działa, nagrałem jakieś tam testowe nagranie i było OK. Zapytam się jak z tą kartą jest teraz, czy tam nic nie wyskoczyło w międzyczasie.

ps. piszą na pierwszej stronie forum, że G1WH nie ma problemu z Class10, tylko jakiś inne wersje G1W *coś tam coś tam*...
Motoroils.pl, 2015-07-28, 21:41
No właśnie ja mam chyba zwykłe G1W, inna obudowa i firmware (2014.0106).
, 2015-08-01, 20:18
Zapytałem i wszystko w porządku z tą kartą, 32 GB i Class 10.
naLeśnik, 2015-08-19, 11:59
Z tymi Sandiskami to loteria bo niektóre nie lubią ciepełka a taka kamerka (rejestrator) jest wystawiona na słońce (z reguły). Pewnie zależy to od wafla, z którego są krojone. Tak samo jest z Sandiskami i GoPro, też musiałem poeksperymentować i najlepiej było z Transcend.

PS: jeszcze chciałem się odnieść do jakości stopklatek z GoPro3, kamerka ma w menu ustawienia, które mogą znacznie zmienić jakość obrazu (ProTune dla lepszego kontrastu, Spot Meter - do rozjaśnienia nagrań z kamery zamontowanej wewnątrz auta)
, 2015-08-19, 13:21
No właśnie wyłączyłem ProTune aby mniej zajmowało na karcie, tego Spot Meter nie włączałem. W internetach widać pełno o wiele lepszych nagrań prosto z GoPro. Ale tak pi razy oko chodzi o pokazania, że ten obraz z G1WH nie jest zły.
naLeśnik, 2015-08-19, 13:28
To może sobie kupię taki monitorek skoro nie jest tak źle :)
x, 2015-09-29, 11:54
Ja uzywam py0014 i jestem mega zadowolony obraz w nocy to jak w dzien jestem zadowolony
Bolo, 2016-05-30, 19:49
Miałem tę kamerkę,problem z tym,że po 5 m-cach wyłączyła się nie nie chciała włączyć.Oddałem do naprawy i okazało się,że gwarancja to fikcja,mimo,że usterka była ewidentna to napisano,że była ingerencja osób trzecich i nie naprawią...no i jak tu się bronić przed taką zagrywką?Zdecydowanie nie polecam,a wręcz ostrzegam przed kupowaniem tego badziewia.
, 2016-05-31, 12:39
@Bolo, jeżeli nie było żadnej ingerencji to trzeba iść *normalną* drogą czyli zacząć od rzecznika praw konsumenta. I tak z ciekawości, na czym ich zdaniem miała polegać ingerencja? rozkręcana obudowa czy zmiana oprogramowania? I czy przedawcą był polski sklep?
miro, 2017-02-13, 09:22
- jakość do ceny OK, ale pierwsza poleciała po 2,5miesiącach pracy (uszkodzony moduł pamieci - bark możliwości załączenia, gwarancja Kraków), druga po 8miesiącach (brak załączenia) - kamera była podłączona do zasilania i po każej trasie wyłączania (dlatego tak długo nagrywał)

Pozdrawiam

Napisz komentarz

Autor *

Strona

Komentarz *