Na torze (140) | Na drodze (96) | W garażu (94) | Wydarzenia (66) | Poza autem (34) | Testy aut (20) | Karting (16) | Testy (14) |

Narty pod Nosalem w Zakopanem

Stok NosalW czasie dnia w Zakopanem nie ma smogu i sporo wtedy widać. Ze stoku na Harendzie wypatrzyłem inny stok, którego nie bardzo kojarzyłem. Okazało się, że to stok pod Nosalem, na którym chyba kiedyś na piechotę byłem. Stok bardzo fajny, żwawy, taki tatrzański, i jakby trochę potrenować to można na prawdę ciekawie pozjeżdżać.

Na moje oko, pomijam stoki o których nie mam pojęcia, to najbardziej stromy stok w okolicach Zakopanego, na który można podjechać autem. Czyli za wyjątkiem Kasprowego Wierchu i innych położonych we właściwych Tatrach.

Parking przy stoku pod Nosalem

Z góry wygląda całkiem po tatrzańsku, czyli stromo, końca nie widać, drzewa dookoła. Formalnie stok położony jest na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Zjazd ze stoku pod Nosalem

Stok narciarski pod Nosalem

W tle, tak trochę na lewo widać stok na Harendzie. Taki spory prostokąt wyciętych drzew na stoku.

Panorama ze stoku pod Nosalem

Nachylenie jest dość spore. Zdjęcie zrobione raczej poziomo, pionowa krawędź prawie równoległa z latarnią i drzewami więc mniej więcej oddaje ono rzeczywiste nachylenie stoku.

Nachylenie stoku pod Nosalem w Zakopanem

Niestety komercja zawitała nawet do podnóży Tatrzańskiego Parku narodowego ;-)

BMW serii 6 xDrive pod Nosalem

Najbardziej inteligentny.. bla..bla.. bla.. no ale przynajmniej nie w dizlu...

BMW serii 6 640i xDrive pod Nosalem

Kiepsko wyglądają małe tarcze hamulcowe względem felgi, czyli te szpary pomiędzy...

Koło BMW serii 6 640i xDrive pod Nosalem

To BMW, czyli 640i ma 3,0 litrowy silnik (oczywiście R6) z turbo, co daje 320 KM i waży niemal dwie tony, a z kierowcą i paliwem ponad. Jako, że jestem teraz zainteresowany tematem felgowo-oponowo-hamulcowym to owe BMW ma seryjnie tak samo szerokie opony co ja? i takie same (na oko) tarcze hamulcowe? wentylowane od środka? no to tutaj albo ktoś za dobrze hamuje albo ktoś drugi za słabo...

Komentarze (2) skocz na koniec

whobee, 2012-03-12, 23:35
Stok fajny, tylko w niektórych miejscach zbyt wąski. W dodatku jak ja byłem pod koniec stycznia to straszne muldy były. Także moja jazda na desce przypominała bardziej walkę z tym stokiem, niż jego okiełznanie. Mimo wszystko ze zjazdu na zjazd, coraz bardziej podobał mi się ten stok. Od siebie polecam w Zakopanym, obadać Polane Szymoszkową, a szczególnie górną część tego stoku.
, 2012-03-12, 23:58
Trochę wąski jest, ale właśnie przez to taki *tatrzański* ;-) a nie jak typowy stok, czyli wygładzony, odkryty, gdzie z samej góry widać całą trasę. Dla mnie w tej chwili to nr 1, i tam w pierwszej kolejności będę się z nartami kierował.

Dla bardziej zaawansowanych narciarzy jest tam chyba nawet wytyczona trasa przez las, chyba po pieszym szlaku, który tamtędy przebiega. Nie wiem jak oni tam hamują między drzewami.

Na Polanie Szymoszkowej nigdy nie byłem, więc się wybiorę :) na zdjęciach wygląda ciekawie ten górny odcinek, rzut beretem od Nosala, sprawdzę. Dzięki!

Napisz komentarz

Autor *

Strona

Komentarz *