Na torze (140) | Na drodze (96) | W garażu (94) | Wydarzenia (66) | Poza autem (34) | Testy aut (20) | Karting (16) | Testy (14) |

Sezon zimowy 2014 rozpoczęty na dobre

Przypominam, że spadł śnieg który już nie powinien stopnieć do wiosny więc można zakładać zimówki i jeździć bokiem. W Lublinie mamy jak zwykle wspaniałe warunki których wszyscy nam zazdroszczą ale w innych częściach kraju też powinniście dać sobie radę. Tesco, Real, OBI, gdzieniegdzie IKEA a przede wszystkim Biedronka i Lidl wspiera kierowców chcących podszkolić się w lataniu bokiem ;)

Hihy, hahy ale niestety jest to też ostatni zimowy sezon dla toru w Lublinie więc za rok pewnie przybijemy piątkę pod tym Kauflandem. W koło toru jeżdżą już ciężarówki zwożące ziemię do wyrównania terenu a na wiosnę ma już pełną parą ruszyć budowa osiedla mieszkaniowego.

Nocna jazda na torze w Lublinie

Mój plan na ten sezon to przejechać całą nitkę toru w jak największym wychyleniu, bez skuchy!

...i trochę mniej udane przypadki...

Poniżej nagranie instruktażowe, autorstwa DiiKeja jak Drift King ;) który nie boi się żadnych wyzwań i ostatnio był widziany w prawdziwym aucie w RWD a nie takim z idealnym rozkładem masy, dobrym zawieszeniem i hamulcami, jeszcze lepszym układem kierowniczym, precyzyjną skrzynią biegów i innymi takimi wspomagaczami...

DiiKej Polonez

Na poniższym nagraniu jechał Subaru Impera GT...

Jazda z grudnia gdy spadł pierwszy śnieg. Nie było tak wyślizgane jak teraz.

I jego komentarz...

Obawiam się, że ciężko będzie Twoim autem uzyskać taką płynność przejazdu. Na filmie jest to prawie niezauważalne ale dość często używam ręcznego hamulca i bynajmniej nie do podcinania a w sytuacji gdy zabraknie kilka metrów i trzeba "dolecieć". Regularnie lecą też kopy w sprzęgło jak zaczyna prostować. Niestety oboma (sprzęgło, ręczny - nie mylić z guzikowym) nie dysponujesz.

Ojtam, ojtam... się zmontuje odpowiednio nagranie, będzie widać płynność...

* * *

Dodam, że na torze w Lublinie co weekend coś się dzieje i można wjechać na tor własnym autem. Dopóki są dobre warunki to i wieczorami w dni tygodnia organizowane są śnieżne treningi. Treningi organizuje Driveart (co, gdzie, kiedy podawane jest na ich profilu) a rally sprinty (impreza rywalizacyjna, jazda na czas, punkty, medale i puchary) przez Automobilklub Chełmski (informacje na stronie). Nie ma innych, "tajnych" źródeł informacji na temat imprez na torze w Lublinie, tylko te dwie strony. Kosz od 30 do 100 zł w zależności od czasu jazdy.

Nocna po śniegu jazda na torze w Lublinie

Komentarze (3) skocz na koniec

Krzysztof, 2014-01-24, 11:53
*Przypominam, że spadł śnieg który już nie powinien stopnieć do wiosny*
Obawiam się, że za tydzień już tego śniegu może nie być. Zapowiada się odwilż i deszcz.
Michał, 2014-01-26, 11:02
..i co jest na zdjęciach? POLONEZ! to jest samochód, sam mam w garażu, to zawsze odpala :D
iParts.pl, 2014-02-03, 11:21
Polonez - klasyk sam w sobie :)

Napisz komentarz

Autor *

Strona

Komentarz *