Na torze (140) | Na drodze (96) | W garażu (94) | Wydarzenia (66) | Poza autem (34) | Testy aut (20) | Karting (16) | Testy (14) |

Imienne tablice rejestracyjne

Tablice rejestracyjne Spalacz

Oczywiście atrapowe... kupiłem sobie "swoje" tablice rejestracyjne, aby ładniej się prezentować na zdjęciach i już nie zaklejać ich taśmą klejącą. Jak widać na zdjęciu pięknie prezentują się, są bardzo dobrze wykonane, jak oryginalne.

Aby mieć takie ładne tablice najlepiej jest je kupić w firmie która zajmuje się też robieniem oryginalnych tablic (w Lublinie jest to np. Tabal, tutaj kupiłem) gdyż wtedy mamy pewność, że tablica będzie faktycznie bardzo podobna do oryginalnej. Na marginesie dodam, że oczywiście w tych firmach nie zrobią dla nas tablicy, która będzie miała prawidłowy napis, czyli np. LU 12345A (zwykła tablica), czy L1 BOLEK (rzeczywista imienna), pewnie i byłby problem z LU BOLEK (LU - nie ma takich, L i cyfra musi być). Moje SP ALACZ przeszło. Za te tablice zapłaciłem 52 zł (jakby nie dzielić, 26 zł za jedną).

Tablica jest oczywiście aluminiowa, wymiary, wytłoczenia są takie same jak na zwykłych tablicach rejestracyjnych...

Tablice rejestracyjne Spalacz wytłoczenie

...różnica jest w etykietce z PL i flagami, tj. jest granatowa zamiast niebieskiej, jest to drukowana naklejka a nie nadruk/malowanie bezpośrednio na tablicy, oraz mam flagę Polski i EU jednocześnie a na oryginalnych tablicach jest albo jedna albo druga...

Tablice rejestracyjne Spalacz etykieta PL granatowa

...tablica jest odblaskowa (można zamówić bez odblasku, taka sama cena)...

Tablice rejestracyjne Spalacz odblaskowe

...tablica oczywiście nie ma hologramu i chyba lepiej żadnych naklejek z kaset magnetofonowych nie naklejać, a to dlatego, że w niesprzyjających okolicznościach możemy zostać posądzeni o fałszowanie tablic, i wcale nie musimy z nimi jeździć, wystarczy, że je posiadamy. Z tablicami sprawa nie jest oczywista, jedne sądy traktują to jako dokument i aresztują, inne nie... zależy jak się trafi. W każdym razie nie ma co robić z tych tablic całkowitych oryginałów, to co jest i tak już jest bardzo podobne...

W taryfikatorze mandatów mamy kilka pozycji dotyczących tablic:

  • Zakrywanie świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne: 200 zł (3 punkty karne)

  • Ozdabianie tablic rejestracyjnych oraz umieszczanie z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów ograniczających czytelność tych tablic: 50 zł (0 punktów karnych)

  • Umieszczenie na pojeździe ładunku w sposób zasłaniający tablice rejestracyjne lub inne tablice albo znaki, w które pojazd jest wyposażony: 200 zł (0 punktów karnych)

Nie ma nic o jeździe w ogóle bez tablic albo z takimi atrapami jak moje, ale zapewne można liczyć na te 200 zł i 3 punkty karne. Ciekawe czy podmiana tablic na atrapy to większe przewinienie niż ich zakrycie atrapami? :)

I jeszcze jedno zdjęcie wytłoczeń... o jakie ładne... ;)

Tablice rejestracyjne Spalacz wytłoczenie liter

...i na aucie, na torze w Lublinie...

Audi A4 z rejestracjami Spalacz przód

Audi A4 z rejestracjami Spalacz tył

PS. nowe felgi i nowe opony ;) Michelin Pilot Super Sport 245/40R18

Komentarze (7) skocz na koniec

student, 2013-06-26, 13:41
I jak lepiej klei szersza guma?
jaki rozmiar masz na zime? 225?
, 2013-06-26, 13:49
Na razie trochę lepiej, ale mniej niż powinna bo opona jest zupełnie nowa, jeszcze nie przetarta... trzeba jeszcze trochę przebiegu na niej zrobić... kilkaset km wystarczy... jak będę coś konkretnego mógł napisać to pojawi się notka na blogu...

Tak, na zimę mam opony 225/55R16, na lato od tego roku jeżdżę na 225/50R17, i teraz jeszcze te 245/40R18. Maksymalny fabryczny rozmiar do A4 to 255/35R19.
AkuQ, 2013-06-26, 17:45
Było zamówić bez połysku, od jesieni do wiosny jak są słabsze warunki oświetleniowe do robienia fotek, te będą mocno odbijać światło...
, 2013-06-26, 18:43
Problemu ze zdjęciami nie będzie, ale w sumie ten odblask do niczego nie jest potrzebny na takich atrapowych tablicach ;) choć niech sobie będzie bo bardziej podobna do rzeczywistych tablic... ;)
starzyna, 2013-07-11, 23:36
Tablice bardzo ładne. Powiedz mi tylko, dlaczego tak bardzo boisz się publikacji swoich rzeczywistych numerów rejestracyjnych?
, 2013-07-12, 00:05
Bo tak się utarło, że jak się robi zdjęcia samochodowi to się zakrywa tablice ;)
mowad, 2013-08-21, 12:51
*naklejek z kaset magnetofonowych* za jakis czas nikt nie skuma o co chodzi, nie tak dawno wygrzebalem z szafy jakas stara kasete i pokazalem ja 8 letniej corce znajomych, ktora obsluge ipadow i innych wynalazkow ma w malym palcu. Zapytalem co to jest. Powiedziala ze taka saszetka z muzyka, no w sumie byla blisko, ale jak to uruchomic to juz nie miala pojecia :)

Napisz komentarz

Autor *

Strona

Komentarz *